Sara i Semiz šampioni omladinske "Zlatne rukavice"

Nepresušna energija, hrabrost i odlučnost, to su odlike koje su demonstitrale mlade snage plemenite veštine, učesnici omladinske "Zlatne rukavice".

Izvor: B92, BSS
Podeli
Foto: BSS
Foto: BSS

U organizaciji Bokserskog saveza Srbije, pod pokroviteljstvom MTS-a i Opštine Rakovica kroz ovu međunarodnu manifestaciju prodefilovalo je 113 takmičara, 17 omladinki i 96 omladinaca, iz šest zemlja: Rumunija, Severna Makedonija, BiH, Hrvatska, Slovenija i Srbija.

Finalna noć u Rakovici iznedrila je nove šampione koji su pokazali čvrstinu i manire pravih profesionalaca.

U konkurenciji omladinki trofej namenjen osvajačici "zlatne rukavice" otišao je u ruke reprezentativke Srbije, srebrne devojke sa EP 2020. u kategoriji do 51 kg Sare Ćirković koja je u finalu savladala zemljakinju Anđelu Ilić.

Za najborbeniji par proglašene su Rumunka Gabrijela Lazarov i Makedonka Monika Stojkovska, najbolja strana bokserka je Rumunka Loredana Marin, a njena zemljakinja Alina Cretu proglašena je za najbolju tehničarku. Naslov najbolje reprezentacije poneo je tim Rumunije.

"Zlatna rukavica" u konkurenciji omladinaca otišla je u ruke reprezentativca Srbije Semiza Aličića koji je u finalu salvadao Rumuna Kristinela Mazarenua.

Foto: BSS
Foto: BSS

Najborbeniji par čine srpski bokser Omer Amerović i Rumun Marko Manea, najbolji tehničar je srpski bokser Rasko Simić, najbolji strani borac dolazi iz Rumunije i reč je o Julijanu Dumitresku. Tron namenjen najboljoj muškoj selekciji pripao je reprezentaciji Srbije.

Predsednik Opštine Rakovica Miloš Simić uručio je glavne nagrade "Zlatne rukavice" i trofeje namenjene najboljim reprezentacijama. Legende našeg boksa Mirko Puzović, Tadija Kačar i Mujo Bajrović uručili su trofeje namenje najboljim tehničarima, najborbenijem paru, kao i najboljim stranim borcima.

Takmičenje je održano pod strogim merama zaštite, uz striktno pridržavanje epidemioloških mera propisanih od Kriznog štaba Vlade Srbije, bez publike, uz direktan TV prenos polufinalni i finalnih mečeva na kanalu TV Arena Fight.

Finalne borbe

Foto: BSS
Foto: BSS

Omladinke
(48 kg) Elisabeta Ostan (ROU) – Kristina Nađ Varga (SRB) ABD pobeda Varga
(51 kg) Sara Ćirković (SRB) – Anđela Ilić (SRB) 5:0
(54 kg) Gabriela Lazarov (ROU) – Monika Stojkovska (MKD) 5:0
(57 kg) Nicoleta Banciu (ROU) – Andrrea Alecu (ROU) 5:0
(64 kg) Loredana Marin (ROU) – Tara Bohatjuk (BiH) RSC pobeda Marin
(69 kg) Alina Cretu (ROU) – Aleksandra Tepavac (SRB) RSC pobeda Cretu

Omladinci
(49 kg) Gheorghe Ghinoiu (ROU) – Šero Mamutovski (MKD) w.o. pobeda Ghinoiu
(52 kg) Omer Ametović (SRB) – Marco Manea (ROU) 5:0
(56 kg) Eusebiu Tursoman (ROU) – Adrian Preda (ROU) 1:4
(60 kg) Semiz Aličić (SRB) – Cristinel Mazarenu (ROU) 4:1,
(64 kg) Andrei Mustad (ROU) – Uroš Čingelić (SRB) 1:3
(69 kg) Rastko Simić (SRB) – Dušan Vojvodić (SRB) 5:0
(75 kg) Stefan Krasnić (SRB) – Iulian Dumitrescu (ROU) RSC pobeda Dumitrescu
(81 kg) Amin Đogić (BiH) – Almir Memić (SRB) w.o. pobeda Memića
(91 kg) Ardijan Azemi (MKD) – Ognjen Tatarski (SRB) ABD pobeda Azemi
(+91 kg) Alija Mešić (BiH) – Amer Škiljer (BiH) 4:0

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.