Vozač Dukatija Horhe Lorenco pobedio je danas u trci Moto GP šampiona za Veliku nagradu Italije.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Photo by Mirco Lazzari gp/Getty Images

Lorenco je na stazi Muđelo pobedio rezultatom 41 minut, 43,230 sekundi.

On je već u prvoj krivini obišao Valentina Rosija, koji je krenuo sa pol pozicije, stekao je solidnu prednost i sačuvao je do kraja trke.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Andrea Doviciozo, sa 6,370 sekundi zaostatka, a treći je bio Valentino Rosi iz Movistar Jamahe sa zaostatkom od 6,629 sekundi.

Vodeći u generalnom plasmanu Mark Markes iz Repsol Honde izleteo je sa staze u četvrtom krugu, a trku je završio na 16. mestu.

U generalnom plasmanu Markes je ostao prvi sa 23 boda više od Rosija, dok je treći Maverik Vinjales, koji je na Velikoj nagradi Italije zauzeo osmo mesto.

Naredna trka u šampionatu na programu je 17. juna u Barseloni.