Nedelja, 24.10.2021.

20:30

"Pobesneli Maks" izdržao i posle drame slavio u Ostinu!

Vozač Red Bula Maks Ferstapen slavio je na trci za Veliku nagradu Amerika u Ostinu.

Ferstapen sada ima 11 bodova više od Luisa Hamiltona i do kraja šampionata ostalo je pet trka.

Biće veoma uzbudljivo do kraja sezone u borbi za šampionsku titulu.

Već na startu trke, u prvoj krivini, Luis Hamilton prestigao je Maksa Ferstapena i preuzeo lidersku poziciju.

Maks se dobro izvukao da ne padne na treće mesto, držao se iza Hamiltona, pa je u 10. krugu morao na zamenu pneumatika i na stazu se vratio na četvrto mesto.

Ferstapen se ubrzo vratio na drugu poziciju pošto su vozači ispred njega otišli u boks, pa je u 14. krugu Hamilton otišao na zamenu guma.

Narednih 16 krugova vodio je Ferstapen. Hamilton se vratio iza Maksa sa šest sekundi zaostatka, za 13 krugova je smanjio zaostatak na 2,8 sekundi, pa je Ferstapen ponovo otišao u boks.

Vratio se na stazu posle 2,8 sekunde u pitu i od 31. kruga bio je na drugom mestu, kada je zaostajao za Hamiltonom 15 sekundi.

Čekalo se da Hamilton drugi put ode u boks, pošto je preko 20 krugova bio na istim gumama.

Hamilton je u 38. krugu ponovo menjao gume i vratio se na drugo mesto, pa je Ferstapen bežao 8,5 sekundi.

Šest krugova kasnije, Hamilton je prepolovio zaostatak i očekivala nas je uzbudljiva završnica.

Konstantno je smanjivao Hamilton zaostatak, jurio Maksa do samog kraja, ali je Ferstapen u dramatičnoj završnici zadržao prednost i slavio.

Viđena je prava drama u Ostinu u poslednjem krugu i Ferstapen ga je perfektno vozio i ostao ispred Hamiltona.

Na pobedničkom postolju se našao i Serhio Peres, drugi vozač Red Bula.

Lekler je završio četvrti, Rikardo peti, Botas šesti, Sajnc sedmi, Noris osmi, Cunoda deveti i Fetel deseti.

Sledeća trka vozi se za dve nedelje u Meksiku.