Izvor: MT

Sreda, 25.01.2023.

03:00

EPA-EFE/FAZRY ISMAIL

Ona, 45. na svetu, eliminisala je Čehinju Karolinu Pliškovu rezultatom 6:3, 7:5, posle jednog časa i 29 minuta igre.

Bivša prva teniserka planete je dobro počela ovaj susret, brejkom, ali nije uspela da spreči najveći uspeh u karijeri 30-godišnje devojke iz Poznanja.

Pliškova je oduzela servis Linet u prvom gemu, ali je već u narednom rezultat bio izjednačen.

Ključni brejk u prvom delu igre Linet je napravila u šestom gemu, da bi u devetom, u kojem je servirala za vođstvo u setovima, spasila brejk loptu.

Drugi set je bio mirniji, bar rezultatski, Linet je spasila dve, a potom propustila čak šest brejk šansi.

Ipak, u 12. gemu uspela je da iskoristi prvu meč loptu i plasira se među četiri najbolje.

U polufinalu će igrati sa boljom iz duela Arina Sabalenka – Dona Vekić.