Petak, 21.01.2022.

05:00

Šampionka Rolan Garosa preokretom do 1/8 finala

Četvrta teniserka sveta Barbora Krejčikova plasirala se u osminu finala, pobedom nad Jelenom Ostapenko.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/JAMES ROSS

Aktuelna šampionka Rolan Garosa je do trijumfa stigla posle preokreta, rezultatom 2:6, 6:4, 6:4.

Nije bilo lako Krejčikovoj da eliminiše 27. igračicu sveta, vremenski, tačno dva sata i 12 minuta.

Ostapenko je imala set i brejk prednosti, međutim, Krejčikova je ribrejkom u petom gemu II seta najavila povratak.

Isto je učinila i u devetom gemu, a nešto kasnije i uvela meč u odlučujući set.

Ispostaviće se ključni brejk napravila je odmah na startu III seta, u tri navrata se i sama suočavala sa problemima u vidu brejk prilika, da bi na kraju iskoristila treću meč loptu na svom servisu i slavila.

Protivnica u 1/8 finala biće joj Viktorija Azarenka, dvostruka šampionka Melburna.