Kraj za Švarcmana – ubedljiv poraz od 175. tenisera sveta

Argentinski teniser Dijego Švarcman završio je učešće na Australijan openu.

Trenutno 13. teniser sveta poražen je od 175. igrača planete Kristofera O'Konela.

Australijanac ga je pobedio maksimalnim rezultatom – 7:6 (8:6), 6:4, 6:3.

Meč je trajao tri sata i osam minuta.

Švarcman je mogao da dođe do prednosti i sve bi verovatno bilo drugačije, pošto je imao brejk prednosti i na 5:4 servirao za vođstvo.

Propustio je tri set lopte na svoj servis i O'Konel je napravio brejk, koji je morao da odbrani spasavši tri brejk lopte u narednom gemu.

Od ukupno 14 poena u taj-brejku, čak devet su bili mini-brejkovi. O'Konel je iskoristio drugu set loptu i došao do prednosti.

U drugom setu O'Konel nije dopustio nijednu brejk loptu protivniku i brejkom u devetom gemu pri rezultatu 4:4 rešio je drugi set.

Brejk u trećem setu napravio je u trećem gemu, vratio ga je u osmom Švarcman, ali O'Konel pravi novi u devetom i rešava meč.

Švarcman je imao problema i sa leđima i sa grčevima.

O'Konel sada ide na Maksima Kresija iz SAD.