Grčki teniser Stefanos Cicipas još jedan je u nizu favorita koji svoj epitet na Australijan openu nije izneverio.

Subota, 22.01.2022.

08:55

EPA/DEAN LEWINS

Četvrti igrač sveta je nakon dva sata i 45 minuta eliminisao Benou Pera 3:1 i plasirao se u osminu finala.

Po setovima je bilo 6:3, 7:5, 6:7, 6:4.

Mogao je Cicipas i ranije da završi ovaj meč. Pri rezultatu 5:5 u trećem setu imao je 0:30 na protivnikov servis, ali se Per izvukao i potom u taj-brejku stigao do seta. Na kraju samo za utehu.

Cicipas je bolje servirao od protivnika i završio susret sa 21 asom, 11 više od protivnika kao i šest duplih grešaka manje.

Značajna je razlika i kada pogledamo odnos vinera i neiznuđenih grešaka. Cicipas je na 40 vinera napravio 26, dok je Francuz imao 50 grešaka na 39 vinera.

Cicipas će u narednom kolu prolaz u četvrtfinale tražiti protiv Tejlora Frica.