Đere propuštao šanse i oprostio se od Melburna

Laslo Đere završio je nastup na Australijan openu u prvom kolu.

Ponedeljak, 17.01.2022.

04:55

Njega je posle troipočasovne borbe eliminisao Kanađanin Denis Šapovalov.

Šapovalov je dobio presudnu bitku u taj-brejkovima i slavio sa 7:6 (3), 6:4, 3:6, 7:6 (3).

Đere je propustio veliku priliku već na startu meča jer je napravio brejk u prvom gemu susreta.

Potom je spasao tri brejk lopte, a onda prokockao dve set šanse nakon čega je Šapovalov preokrenuo set za 1-0.

Usledio je neizvestan drugi set u kojem su teniseri sigurno servirali, ali Šapovalov koristi jednu od retkih prilika i u sedmom gemu stiže do odlučujućeg brejk.

Ipak, ovo nije demoralisalo Đerea koji se budi u trećem setu i novim ranim brejkom se vraća u život, ovaj put uspevši da odoli rivalu.

Đere gubi servis u šestom gemu četvrtog seta, a onda šokira rivala sa dva uzastopna brejka i preokret nakon spasene meč lopte.

Dobija šansu da servira za 2-2, ali podleže pritisku pa Šapovalov stiže do taj-brejka u kojem nijednom nije ispustio servis pa prolazi dalje.

U drugom kolu ga čeka Južnokorejac Sunvu Kvon koji je posle preokreta u pet setova savladao Danca Holgera Runea sa 3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 6:2.