13:40

Gaske bez rešenja i šanse, Federera čeka Mađar

Rodžer Federer zabeležio je još jednu rutinsku pobedu na putu ka samoj završnici Australijan Opena.

Getty Images

Branilac titule plasirao se u osminu finala pošto je maksimalnim rezultatom savladao Francuza Rišara Gaskea – 6.2, 7:5, 6:4.

Legendarni Švajcarac dobio je prvi set posle svega 28 minuta igre, napravivši pritom dva brejka.

Ispostavilo se, najveću borbu gledali smo u drugom setu, kada je Rišar zaigrao nešto agresivnije, pogađao je vinere u serijama, ali je to bilo dovoljno samo za produžetak ovog dela igre. Servirao je za taj-brejk, da bi onda Rodžer pojačao ritam i naterao rivala na grešku kojom je stigao na set do trijumfa.

Nastavio je u istom ritmu i odmah na startu poslednjeg seta stigao do novog brejka, a, iako je Gaske uspeo da uzvrati, nije ga poremetio ni gubitak prednosti u sedmom gemu.

Delovalo je da će Francuz ovoga puta uspeti da stigne barem do taj-brejka, ali je novi, minorni pad bio dovoljan da osvajač 19. Grend Slem titula završi posao i porazi Rišara 17. put u 19. međusobnom okršaju.

Njegov naredni rival biće Marton Fučovič, koji igra sjajno na prvom od četiri najveća turnira u sezoni.