11:14

Drama u finišu Beogradskog maratona – slavlje za Lašgara VIDEO

Španski atletičar Šakib Lašgar pobednik je 36. Beogradskog maratona.

Dusan Milenkovic/Starsport.rs

Pobedničko vreme sportiste poreklom iz Maroka je bilo 2:14:28 za stazu dugu 42,2 kilometara.

U uzbudljivoj završnici je bio brži od kenijskog atletičara Frensisa Čerijota (2:14:35) koji je već bio viđen kao pobednik.

Lašgar se niotkuda pojavio u ciljnoj ravnini nakon što je Čerijot prethodno nekoliko kilometara ranije ostavio najbližeg rivala. Gužva je usporila čitavu trku, a Lašgar to koristi i prolazi kroz cilj prvi za veliko iznenađenje u srpskoj prestonici.

"Bila je vrlo teška trka zbog uslov. Srećan sam zbog pobede, veoma mi je bilo lepo", rekao je Lašgar posle trke.

Na trećem mestu je završio još jedan takmičar iz Kenije Džonson Kipror Limo sa više od tri minuta kašnjenja (2.17.13).

U konkurenciji dama je slavila Etiopljanka Fejne Gudeto Gemeda. Ona je u cilj ušla sa vremenom 2:30;30, što je za 46 sekundi sporije od rekorda koji i dalje drži Kristanu Pomaku iz Rumunije iz 2001. godine. Ovo je drugo najbolje vreme u istoriji Beogradskog maratona.

Drugo mesto pripalo je Sradani Trofimovoj iz Kirgistana sa rezultatom 2:32;35, dok je treća bila Kenijka Džejn Mora Onjandži sa vremenom 2:35;58.

Na 36. Beogradskom maratonu učestvovalo je rekordnih 10.500 trkača iz 64 zemlje.