Atletika

Sreda, 17.08.2022.

23:15

Olimpijski, pa svetski, sad i evropski šampion

Portugalski atletičar Pedro Pišardo osvojio je zlatnu medalju u troskoku, na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Aktuelni olimpijski i svetski prvak je pobedu odneo sa preskočenih 17,50 metara, a do srebrne medalje je došao Italijan Andrea Dalavale sa 17,04 metra.

Bronzanu medalju osvojio je Francuz Žan-Mark Ponvian (16,94).

Zlato u skoku s motkom u ženskoj konkurenciji pripalo je Finkinji Vilmi Murto.

Murto je u finalu preskočila 4,85 metara i tako je izjednačila rekord šampionata.

Srebro je pripalo evropskoj prvakinji iz Berlina Grkinji Ekaterini Stefanidi sa preskočenih 4,75 metara, dok je bronzu osvojila slovenačka takmičarka Tina Šutej (4,75).

Rumunka Bjanka Florentina Gelber je došla do zlatne medalje u bacanju kladiva.

Ona je u šestom pokušaju ostvarila rezultat od 72,72 metra.

Poljakinja Eva Rozanska je osvojila srebro sa hicem od 72,12 metra, a na poslednje mesto pobedničkog podijuma popela se Italjanka Sara Fantini (71,58).