Nekadašnja paraolimpijska šampionka Marik Vervort je preminula postupkom eutanazije.

Izvor: SV

Autor: SV

Photo by Warren Little/Getty Images

Belgijka se takmičila u atletici, a na Svetskom prvenstvu u Dohi je osvojila zlatnu medalju.

Ona je u kolicima prešla razdaljinu od 200 metara za 35.91 sekundi, a njen lični i evropski rekord je bio 33.65.

Na Paraolimpijskim igrama u Londonu 2012. godine je osvojila zlatnu medalju u trci na sto metara, a na duplo dužoj distanci je bila druga.

Četiri godine kasnije je u Riju osvojila srebro na 400 metara i bronzu na 100 metara.

Tokom priprema za takmičenje u Brazilu objavila je da razmišlja o eutanaziji i navela da je učešće u Riju njena poslednja žečja.

"Morate da živite dan za dan i da uživate u malim trenucima. Kada dođe trenutak, kada budem imala više loših nego dobrih dana, ja ću aktivirati svoje papire za eutanaziju