Atletika

Petak, 08.07.2016.

00:20

Sobera novi prvak Evrope, Lavileni bez plasmana

Poljski atletičar Robert Sobera novi je prvak Evrope u skoku s motkom, pošto je na Evropskom prvenstvu preskočio visinu od pet metara i 60 centimetra.

Getty Images

Srebro je osvojio Čeh Jan Kudlička, koji je takođe preskočio 5,60 metara, dok je bronza pripala slovenačkom atletičatu Robertu Reneru s preskočenih 5,50 metara.

Sobera je tako skinuo sa trona Francuza Renoa Lavilenija, trostrukog šampiona Evrope i svetskog rekordera. Lavileni je, na kraju, ostao bez plasmana.

Francuz je takmičenje počeo tek na visini od 5,75 metara i sva tri puta je rušio letvicu.

Za razliku od skoka s motkom, iznenađenja nije bilo u trci na 100 metara u ženskoj konkurenciji.

Zlatnu medalju osvojila je Holnđanka Dafne Šipers,koja je trku završila za 10 sekundi i 90 stotinki.

U trci na 10.000 metara u muškoj konkurenciji trijumfovao je turski atletičar Kemboi Arikan s vremenom 28 minuta, 18 sekundi i 52 stotinke.