Atletika

Nedelja, 11.08.2013.

19:57

Supermen Bolt i po kiši do zlata!

Usein Bolt osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

Izvor: AG

Autor: AG

Fantastični Jamajčanin je po jakoj kiši istrčao 100 metara za 9,77 sekundi i tako došao do drugog zlata u ovoj disciplini na Svetskim prvenstvima.

Amerikanac Džastin Getlin koji je završio na drugom mestu sa rezultatom 9,85 odlično se držao u prvih 50 metara, dok je bronzu osvojio Boltov sunarodnik Nesta Karter (9,95).

Bolt nije dozvolio da se ponovi situacija sa Svetskog prvenstva u Daeguu 2011. kada je zbog lošeg starta diskvalifikovan. On će se u glavnom gradu Rusije takmičiti i na 200 metara i štafeti 4x100 metara.