Atletika

Četvrtak, 20.08.2009.

23:36

SP: Filipović u petak u finalu

Reprezentativac Srbije u atletici Nenad Filipović učestvovaće u petak pre podne u finalu brzog hodanja na 50 kilometara na Svetskom prvenstvu u Berlinu.

Poslednji predstavnik Srbije na 12. Svetskom prvenstvu u atletici, ostvario je najbolji rezultat u ovoj disciplini prošle godine na Olimpijskim igrama u Pekingu kada je trku završio na 30.mestu u vremenu 4 sata dva minuta i 16 sekundi.

31-godišnji atletičar iz Vlasotinaca zauzeo je na prošlom prvenstvu sveta u Osaki 2007. godine 23. mesto rezultatom 4:12.11 sata.

Favorit u finalu je Japanac Juki Jamazuki koji je ove godine ostvario rezultat od 3:40,12 sata.

Najbolji plasman među reprezentativcima Srbije u dosadašnjem toku takmičenja u Berlinu ostvarila je Biljana Topić zauzevši, nacionalnim rekordom od 14,52 metara, četvrto mesto u troskoku, što je jedan od najvećih dometa naše atletike na prvenstvima sveta do sada.