Atletika

Četvrtak, 20.08.2009.

15:23

Trijumf Terzićeve i Bojovića

Atletičar iz Kosova Polja Velimir Bojović i Novopazarka Amela Terzić pobednici su jubilarne 10. Ramazanske ulične trke koja je održana u Novom Pazaru.

Bojović je kružnu stazu od tri kilometra prešao za osam minuta i 25 sekundi, ušavši u cilj ispred Darka Živanovića iz kragujevačkog Radničkog i Etiopljanina Estefanosa Ešetua. Žensku trku obeležile su takmičarke iz Novog Pazara, koje su osvojile prva četiri mesta. Najbrža je bila Amela Terzić koja je 2.000 metara istrčala za pet minuta i 54 sekunde.

Drugo mesto je, od ukupno 12 takmičarki, osvojila Teodora Simović, treće Selma Mustafić, a četvrto Elvedina Zornić.

U konkurenciji 26 atletičara,četvrti je bio Ubljanin Sreten Ninković, dok je peto mesto pripalo prošlogodišnjem pobedniku Tamratu Legezeu iz Etiopije.

Trku su organizovali Atletski klub Novi Pazar i gradski Sportski savez, a generalni pokrovitelj bila je Opština Novi Pazar.