Atletika

Ponedeljak, 17.08.2009.

20:31

Debakl Isinbajeve, zlato Rogovskoj

Najbolja svetska atletičarka današnjice Jelena Isinbajeva ostala je bez plasmana u finalu Svetskog prvenstva u Berlinu.

Isinbajeva, koja je svetska rekorderka u skoku s motkom i već godinama je superiorna u toj disciplini, nije nijednom uspela da preskoči letvicu, pa je zlato sa preskočenih 4,75 osvojila Poljakinja Ana Rogovska. Isinbajeva je na zaletište izašla tek na visini koju je savladala samo šampionka, rušila letvicu, a zatim srušila dva puta na 4,80, pa je takmičenje završila bez rezultata.

Srebro su podelile Amerikanka Čelsi Džonson i druga Poljakinja Monika Pirek, skokovima od 4,65.

Težak dan za Ruskinje upotpunila je Julija Golubčikova, koja nije ni izašla na zaletište u finalu, jer se tokom zagrevanja povredila. Od četiri predstavnice Rusije u finalu nbajbolje je rangirana Tatjana Polnova – na sedmom mestu.