Atletika

Petak, 12.09.2008.

10:35

POI: Draženko Mitrović četvrti

Reprezentativac Srbije Draženko Mitrović zauzeo je četvrto mesto u finalu bacanja koplja na Paraolimpijskim igrama u Pekingu.

Mitrović je do četvrtog mesta došao hicem od 27,42 metara. Zlatnu medalju osvojio je finski takmičar Marku Dienemeki sa 29,33 metra, srebro je pripalo iranskom atletičaru Jokaru Abdolrezi koji je u kategoriji F53 bacio koplje na daljinu od 22,08 metara, dok je bronzu osvojio Feliks Sepeda iz Meksika hicem od 28,67 metara.

Posle srebrne medalje Borislave Perić u stonom tenisu, ovo je drugi najbolji rezultat koji je u dosadašnjem toku takmičenja ostvarila naša reprezentacija.