
Ekonomski učinak turističkih poseta u Hrvatskoj od 2013. do 2018. godine procenjuje se na 180,7 miliona evra odnosno 30,1 milion evra po godini, ocenjuju ekonomisti Univerziteta u Zadru.
Snimanje popularne serije stvorilo je niz novih turističkih ponuda, budući da brojne nacionalne i međunarodne agencije nude razne izlete i ture.
Izleti uključuju posete mestima snimanja serije, navode ekonomisti u istraživačkom radu o ekonomskim učincima ove fantastične drame u Hrvatskoj na turističku industriju u zemlji publikovanom u zadarskom univerzitetskom magazinu Oeconomica Jadertina 2/2021.
Dalmatinski gradovi Dubrovnik, Split i Šibenik i njihova okolina neka su od mesta snimanja serije "Game of Thrones".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.