Izvor: B92.net/TV Prva

Bliže se neradni dani povodom državnog praznika Dana primirja u Prvom svetskom ratu, a deca i roditelji već broje sitno do mini-raspusta.

Par dana odmora, taman da se pobegne iz grada i napune baterije pre zime. I dok jedni biraju planine, drugi beže u banje, na sela ili u vinske rute širom Srbije.

Šta se to najviše traži ovih dana od turističkih destinacija, rekao je za TV Prva Miroslav Knežević, dekan Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment.

"Ponuda u Srbiji je izuzetno raznolika, možemo da kažemo da su najposećenije planine i banje, ali turisti sve češće biraju i neistražene destinacije. Seoski turizam je uvek dobra ideja, a različita tursitička domaćinstva zaista imaju neverovatne ponude i gostoprimstvo", rekao je Knežević.

Ovo su najpopularnija mesta u Srbiji za Dan primirja: Turisti već rezervišu smeštaje VIDEO
B92.net/TK

On je i izdvojio ono što je poslednjih godina postalo posebno popularno i još uvek se razvija.

"Vinske rute su takođe i te kako popularne. Zadnjih godina imamo ekspanziju gostiju širom zemlje."

Ovo su najpopularnija mesta u Srbiji za Dan primirja: Turisti već rezervišu smeštaje VIDEO
Dragana Gordic/Shutterstock

Više o ovoj temi i predlozima za vikend-putovanja pogledajte u video-prilogu.

Izvor: Prva tv

Podeli: