Ovo je najmanji i najotporniji pametni telefon ikada / VIDEO
Pre nego što su pametni telefoni postali osnovni i široko dostupni mobilni uređaji, trend je podrazumevao da svaka sledeća generacija mobilnih telefona bude manja od prethodne.
Kod mnogih je želja da imaju mobilni telefon kompaktnih dimenzija i dalje prisutna, iako se tržišni i tehnološki trendovi tome uglavnom suprotstavljaju. Da to baš i ne mora da bude tako dokazuje pametni telefon pod imenom Unihertz Atom.
Atom je mali, posebno ojačni, 4G smartfon, sa ekranom dijagonale od 2,45 inča i rezolucijom od 240x432 piksela.
Uređaj ima 4GB RAM memorije, zadnju kameru od 16 i prednju od 8 megapiksela, FM radio, NFC mogućnosti za mobilno plaćanje, USB Type-C port za punjenje baterije, senzor otiska prsta smešten napred, kao i standardnu utičnicu za slušalice od 3,5 milimetra, piše The Verge.
Unihertz Atom koristi operativni sistem Android 8.1 Oreo.
Telefon ima i bočno dugme koje može da se programira tako da pokreće aplikacija po želji korisnika. Otporan je na vodu i prašinu, prema standardu IP68.
Uređaj se na sajtu Kickstarter pojavio u maju prošle godine. A popularnosti ideje, kao ali i želji ljudi da imaju telefon manjih dimenzija govori činjenica da je za njegovu proizvodnju sakupljeno 10 puta više novca od prvobitnog cilja.
Unihertz Atom se prodaje po ceni od 300 dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukob Irana i Izraela – 9. dan.Korpus garde islamske revolucije (IRCG) naveo da je pokrenuo 18. talas napada u okviru operacije "Pravo obećanje 3" protiv izraelskog režima.
Sukob Irana i Izraela – 8. dan. Iranska Islamska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je da je lansirala balističke rakete prema izraelskim teritorijama i uspešno pogodila predviđene ciljeve.
Rat Irana i Izraela – 10. dan. Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države gađale tri postrojenja za obogaćenje uranijuma u Iranu i da su sva tri objekta potpuno uništena.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra sednici proširenog kolegijuma načelnika Generalštaba, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Rat Irana i Izraela – 10. dan. Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države gađale tri postrojenja za obogaćenje uranijuma u Iranu i da su sva tri objekta potpuno uništena.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra sednici proširenog kolegijuma načelnika Generalštaba, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Ministar spoljnih poslova Irana Abas Arakči izjavio je danas da će popodne otputovati u Moskvu, gde će se u ponedeljak sastati sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.
Visoki iranski zvaničnik izjavio je danas da bi bilo kakav potez usmeren protiv vrhovnog vođe Irana ajatolaha Alija Hamneija "zatvorio vrata" za bilo kakav dogovor ili pregovore i izazvao "odgovor bez ograničenja".
Prava drama desila se u petak na jednoj plaži u Grčkoj, kada je devojčica iz Makedonije doživela srčani zastoj. Sreća u nesreci je da se na istoj plaži našao i medicinski tehničar iz Srbije da ukaže prvu pomoć.
Legendarni NBA košarkaš Medžik Džonson i ove godine je izabrao hrvatsku obalu za svoj letnji odmor, a svoje oduševljenje ne prestaje da deli s milionima pratilaca na društvenim mrežama.
U Rusiji je započeto kliničko ispitivanje nove vakcine protiv raka. Za istraživanje je angažovano 48 dobrovoljaca, a do sada su zabeleženi minimalni toksični efekti.
Mnoge namirnice koje svi svakodnevno konzumiramo – uključujući i one koje se često reklamiraju kao "zdrave" – zapravo mogu usporiti metabolizam i dugoročno doprineti gojenju.
Jedna od najvećih holivudskih zvezda vratila se na male ekrane nakon šest godina pauze, i to u novom Netflixovom trileru, s novim, upečatljivim izgledom.
Martin Skorseze je jedan od ključnih autora američkoga novog talasa, pokreta koji je redefinisao američku kinematografiju, širio granice filmske umetnosti i istraživao njene mogućnosti.
Iranian President Massoud Pezeshkiyan stated today that the conflict between Iran and Israel must end unconditionally, but emphasized that Tehran requires guarantees that there will be no further Israeli "adventures."
China's military has described the recent passage of a British warship through the Taiwan Strait as a disruptive act of “deliberate provocation” that threatens peace and stability.
The Strait of Hormuz is considered the world's most important oil transportation passage. Rising hostilities between Iran and Israel have sparked concerns that shipping and crude oil flows could be disrupted.
Greek Prime Minister Kyriakos Mitsotakis hinted that the country could potentially develop nuclear energy in the future as part of its green transition.
Komentari 16
Pogledaj komentare