Četvrtak, 19.11.2009.

19:36

FMP Železnik deklasirao Radnički

Košarkaši FMP Železnika deklasirali su kragujevački Radnički sa 97:66 na svom terenu sa u osmom kolu NLB lige.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

’Panteri’ su meč prelomili serijom 20-4 početkom treće četvrtine, posle koje su poveli 65:44. Najbolji na meču bio je Predrag Samardžiski sa 18 poena i 9 skokova, Dragan Labović dao je 16, a Branko Cvetković 14 poena. Goste je predvodio Vuksanović sa 11 poena, a Brkić i Urazmanov postigli su po 10.Tim iz Železnika ima tri pobede i četiri poraza, uz meč manje sa Partizanom, dok Radnički ima skor 3-5.

Radnički se dobro držao u prvom poluvremenu, a gosti su u početnoj deonici i poveli sa 18:12 poenima Čakarevića i Vuksanovića.

Ipak, domaći su zahvaljujući dvojcu Cvetković-Labović brzo uhvatili priključak, a poenima potonjeg okončala se prva četvrtina (27:23). Razigrao se i Samardžiski, pa je FMP na odmor sa +8 (45:37).

Već spomenutom serijom početkom treće deonice, u kojoj su najzapaženiji bili Lazić i Labović, FMP je rešio pitanje pobednika i do kraja samo povećao razliku.

U sledećem kolu FMP gostuje Zadru, dok Radnički u Kragujevcu dočekuje Cedevitu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: