Njemu je zbog dopinga oduzeta zlatna medalja sa Igara u Atini 2004. godine.
Mađarski olimpijski komitet saopštio je u četvrtak da je odobrio Fazekašovu molbu, pošto je ove nedelje ispunio normu za OI na takmičenju u Sloveniji.
Fazekaš je imao hitac od 64,56 metara, što je bilo šest centimetara više nego što je bilo potrebno.
Olimpijski komitet Madjarske saopštio je da bacač diska, njegov trener i doktor, kao i ostali članovi atletske delegacije garantuju da on neće prekršiti doping pravila tokom treninga i takmičenja na Igrama.
Fazekaš je u svom saopštenju naveo da je počeo da trenira za Olimpijske igre u Pekingu zato što je želeo da ostavi iza sebe loš period i da ostvari "častan" rezultat na terenu.
On je jedan od pet mađarskih sportista koji su uhvaćeni na doping kontroli na Olimpijskim igrama u Atini, uključjući dva osvajača zlatne i jedne srebrne medalje. Posle Atine Fazekaš je bio suspendovan dve godine.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare