Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde zabeležili su pobede u 30. kola Meridijan Superlige. Zvezda je pobedila Smederevo 4:3, a Partizan je bio bolji od Banata 3:1. Razlika ostaje tri boda u korist crno-belih, tri kola do kraja.
Porazom od Hajduka 1:0 Bežanija je i formalno ispala iz Superlige, dok su Kuljani sada deveti. Borac iz Čačka pobedio je Čukarički 2:1 u borbi za mesto u Kupu UEFA. Vojvodina je bila bolja od lučanske Mladosti 2:0, Napredak je savladao OFK Beograd 1:0.
Drmatačina borba za opstanak se nastavlja: Mladost iz Lučana zauzima deseto mesto, koje vodi u baraž, Hajduk, OFK Beograd i Smederevo imaju po bod, a Čukarički dva boda više.
Banat je u veoma teškoj poziciji, četiri boda iza Lučanaca, samo tri kola pre kraja.
www.partizan.co.yu
U Humskoj pred 10 hiljada gledalaca presudu je doneo bivši igrač Banata Zoran Tošić. Reprezentativac je postigao prva dva gola za Partizan, prvi spektakularnim udarcem sa 25 metara, drugi sa nešto manje udaljenosti.
Između ta dva pogotka domaćina gosti iz Zrenjanina su izjednačili pogotkom Urumova iz penala.
Fudbaleri Partizana propustili su veliki broj prilika da ranije potvrde pobedu, ali je Žuka u 90. minutu postigao treći gol.
Gostujuća ekipa poslednjih 15 minuta odigrala je sa 10 fudbalera, pošto je u 75. minutu Igor Matić zaradio drugi žuti karton i isključenje.
Partizan je do vođstva došao već u 9. minutu kada je Tošić preciznim šutem iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio mrežu Nenada Filipovića.
FoNet
Iako su domaći fudbaleri nastavili da napadaju posle vođstva, Banat je u 35. minutu stigao do izjednačenja. Nenad Đorđević oborio je u svom kaznenom prostoru Matića, a sudija Svetislav Marušić svirao je penal. Precizan sa jedanaest metara bio je bivši igrač Crvene zvezde Urumov.
Domaći navijači su samo dva minuta čekali na novi pogodak Partizana, a strelac je opet bio Tošić, koji je sa više od 20 metara poslao loptu pod prečku.
"Crno-beli" su stvorili još nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, a u 75. minutu Matić je zbog oštrog prekršaja na Brazilcu Žuki morao da napusti teren.
Konačan rezultat postavio je Žuka kada je posle asistencije Tošića preciznim udarcem sa 16 metara savladao Filipovića.
FoNet
Trener Partizana Slaviša Jokanović bio je zadovoljan pobedom, ali je rekao da njegov tim nije na vreme osigurao osvajanje bodova.
"Bio je ovo dobar meč u kome smo propustili mnogo šansi, pa smo do poslednjeg minuta strepeli za pobedu. Zadovoljan sam jer smo preskočili i ovu prepreku na putu ka tituli i verujem da u istom ritmu možemo da stignemo do cilja", rekao je Jokanović.
Trener Banata Ljubinko Drulović istakao je da uprkos porazu njegov tim nije razočarao.
"Moram da budem zadovoljan, jer smo odigrali mnogo bolje nego u prethodnim utakmicama. Dobro smo se držali do isključenja Matića, ali je Partizan iskusnija ekipa, što je i pokazao. Verujem da možemo da se izborimo za opstanak u ligi, a u sledećem kolu pokušaćemo da iznenadimo Crvenu zvezdu", rekao je Drulović.
Banat trenutno zauzima pretposlednje mesto na tabeli Meridijan Superlige.
BB
Ekipa Smedereva otvorila je utakmicu na našem najvećem stadionu na najbolji mogući način, pošto je iz prve ozbiljne akcije došla do prednosti, u 13. minutu. Ivan Popović dobro je prošao po desnoj strani i centrirao, a Vladan Čukić je neometan lako savladao Ranđelovića za vođstvo gostiju.
Zvezda je do izjednačenja mogla četiri minuta kasnije, kada je golman Smedereva dobro intervenisao posle pokušaja Ekvadorca Segunda Kastilja glavom. Gol Zvezde stigao je u 21. minutu. Milovanović je uputio centaršut sa desne strane, lopta je u kaznenom prostoru preletela Jestrovića, ali na pravom mestu našao se Ognjen Koroman koji je volej udarcem smestio loptu u ugao golmana gostiju Dušića.
Smederevce to izjednačenje nije pokolebalo, i u 30. minutu oni su lako mogli do novog vođstva. Popović je ponovo prošao po desnoj strani, a posle akcije Zečevića i Kasoma odličnu priliku imao je Čukić čiji je udarac sa oko 10 metara zaustavio Ranđelović.
Posle te šanse koju su Smederevci propustili bilo je očigledno da će Zvezda doći do prednosti, a to se dogodilo u 43. minutu. Dušan Anđelković je posle prodora po levoj strani odigrao dupli pas sa Koromanom, izašao je sam ispred golmana Smedereva i nesebično asistirao Burzanoviću koji je lako zatresao mrežu za 2:1.
BB
Furiozan završetak prvog dela Zvezda je kompletirala je u 45. minutu. Kontru Zvezde pokrenuo je Milovanović koji je odigrao za Jestrovića na desnoj strani. Bivši napadač Anderlehta vraća loptu kapitenu koji je glavom spušta za Milijaša, a sedmica Zvezde poluvolejom završava ekciju i donosi Zvezdi dva gola prednosti nakon 45 minuta.
Već u četvrtom minutu drugog dela gosti su ponovo vratili rezultatsku neizvesnost. Gol za 3:2 postigao je Nenad Mladenović koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru Zvezde i jakim udarcem savladao Ranđelovića.
I nastavak meča protekao je u otvorenoj igri na obe strane, a Zvezda je do nove prednosti od dva gola razlike došla u 63. minutu. Na ivici kaznenog prostora Smedereva fauliran je Anđelković, a prekid je u svom stilu izveo kapiten Dejan Milovanović za 4:2.
Konačnih 4:3 postavljeno je pet minuta pre kraja. Desni bek Zvezde Pavle Ninkov napravi je veliku grešku u pokušaju da loptu vrati do Ranđelovića, Branislav Atanacković je to iskoristio i postigao treći gol za Smederevo. Zvezda je u preostalom periodu uspela da zadrži tu prednost i na kraju ipak osvoji tri boda koji je ostavljaju u trci za titulu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će na velikom skupu Srpske naredne strane 27. i 28. juna u Beogradu biti predstavljen paket za penzionere, koji će poboljšati njihov ekonomski status.
Na samom ulazu u Bokokotorski zaliv, na poluostrva Luštica, nalazi se malo primorsko selo Rose – mesto koje poslednjih godina sve češće privlači pažnju turista koji su u potrazi za mirom i autentičnim doživljajem mora.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Košarkaš Makabi Rapid Tel Aviva Lonni Voker javno je kritikovao odluku izraelske lige da se plej-of nastavi prema planiranom rasporedu uprkos bezbednosnoj krizi i neizvesnosti u zemlji.
Sukob na Bliskom istoku – 101. dan. Nastavlja se intenzivna razmena udara između Izraela i Irana, dok se sukob širi i na Liban i Jemen, uz upozorenja na dalju eskalaciju.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Sukob na Bliskom istoku – 101. dan. Nastavlja se intenzivna razmena udara između Izraela i Irana, dok se sukob širi i na Liban i Jemen, uz upozorenja na dalju eskalaciju.
Odluka pojedinih opštinskih veća pod vođstvom stranke Reform UK da uklone ukrajinske zastave predstavlja "malu grešku koja može prekinuti veliko prijateljstvo", izjavio je Volodimir Zelenski, ističući značaj snažnih bilateralnih odnosa.
Zemljotres jačine 4,1 stepen po Rihteru pogodio je centralni deo grčkog ostrva Evija, na dubini od oko 5 kilometara, bez izveštaja o šteti ili povređenima.
Dejvid Saliven, suvlasnik i dosadašnji zajednički predsednik fudbalskog kluba Vest Hem Junajted, podneo je ostavku na svoju funkciju sa trenutnim dejstvom nakon zajedničke istrage BBC-jeve emisije Panorama i lista The Times o njegovom ponašanju.
Kostimografkinja i aktivistkinja Kvin Džin ispisala je istoriju na ovogodišnjoj dodeli nagrada Toni, postavši prva otvoreno transrodna osoba koja je osvojila ovo prestižno priznanje u svetu pozorišta.
Kim Kardašijan našla se na meti kritika ljubitelja Formule 1 nakon što je na Velikoj nagradi Monaka ignorisala poznatog reportera i bivšeg vozača Martina Brundla.
Osvežavajuća, slatka i puna vode, lubenica nije samo omiljeno letnje voće već i pravi saveznik zdravlja – od zaštite srca do pomoći u mršavljenju i hidrataciji organizma.
Broj slučajeva raka kože naglo je porastao poslednjih godina. Najnoviji podaci pokazuju da bi kombinacija mRNA vakcine i imunoterapije mogla dugoročno da zaštiti pacijente od povratka bolesti.
Kit Harington i Sofi Tarner, koji su odrasli zajedno na setu "Igre prestola" glumeći likove za koje se godinama verovalo da su brat i sestra, ponovo su se našli pred kamerama.
Novi film Breta Goldstina zauzeo je vrh Netflixove liste gledanosti širom sveta, ali umesto klasične ljubavne priče, najveću pažnju privukla je jedna scena koju gledaoci opisuju kao nešto što "nikada neće moći da zaborave".
Novi film legendarnog reditelja Stivena Spilberga pod nazivom "Dan razotkrivanja" (Disclosure Day) stiže u bioskope 10. juna 2026. godine, a već sada izaziva ogromnu pažnju publike širom sveta.
U njujorku su u nedelju dodeljene "Toni" pozorišne nagrade, a za najbolji mjuzikl prošle godine proglašen je "Schmigadoon!", dok je drama "Liberation" dobila priznanje za najbolju predstavu.
Middle East Conflict – Day 101. The intense exchange of strikes between Israel and Iran continues, while the conflict is spreading to Lebanon and Yemen, amid warnings of further escalation.
Serbian President Aleksandar Vučić congratulated the people of Kosovo and Metohija who, following the elections, confirmed where they see themselves and their country.
Turkish F-16 fighter jets reportedly disrupted flights carrying European ministers in Cyprus, according to Nicosia, while Ankara rejects the allegations and describes the incident as political manipulation.
European leaders are ready to take a leading role in negotiations to end Russia’s invasion of Ukraine and are preparing to engage in talks with Russian President Vladimir Putin, in close coordination with the United States.
Brendan Grin i njegov studio PlayerUnknown Productions saopštili su da sprovode reorganizaciju poslovanja koja uključuje otpuštanje dela zaposlenih i obustavljanje razvoja igre Prologue: Go Wayback.
Komentari 76
Pogledaj komentare