Nova vest
Tenis

Sreda, 18.02.2009.

16:33

Marsej: Đoković prošao u 2. kolo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Marseju.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

U prvom meču od Otvorenog prvenstva Australije Đoković je pobedio Francuza Žeremija Šardija, sa 2:0, po setoviam 7:6 (7:4), 6:4. Meč je trajao 87 minuta.

U osmini finala će igrati sa 68. igračem sa ATP liste, Čehom Janom Hernihom, koji je pobedio Belgijanca Kristijana Fligena, sa 6:3, 3:6, 6:4.

Jedini prethodni meč sa Šardijem, Đoković je dobio lako, u tri seta, na prvom ovogodišnjem gren slemu, u Melburnu. Ovaj put imao je nešto teži zadatak. U prvom setu oba tenisera bila su sigurna na svom servisu, pa je odluka pala u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću sa 7:4.

U drugom setu, treći reket sveta najpre je sačuvao jednu brejk loptu, da bi već u sledećem gemu oduzeo servis protivniku i stekao odlučujuću prednost.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

27 Komentari

Podeli:

Tenis

Federer se vraća na US Open

Nekadašnji švajcarski teniser Rodžer Federer igraće 25. avgusta na egzibiciji u Njujorku uoči početka US Opena, saopštili su organizatori takmičenja.

Tanjug

16:58

16 h

Roland Garros 2026

Kad se vraća Janik Siner?

Najbolji teniser sveta Janik Siner nalazi se u milanskoj bolnici San Rafaele, gde obavlja ranije planirane medicinske preglede nakon zdravstvenih problema koje je imao tokom ovogodišnjeg Rolan Garosa.

gazz

13:00

20 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu