Sreda, 16.05.2012.
17:58
Rim: Ana lako do Šarapove
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo WTA turnira u Rimu pošto je u drugom lako savladala Silviju Soler-Espinosu sa 6:2, 6:1.
Protivnica srpske teniserke u borbi za četvrtfinale biće druga teniserka sveta Marija Šarapova.
Ana je imala malih problema sa malo poznatom Španjolkom u prvom setu, ali je sveukupno odigrala veoma dobar meč i izborila se za duel sa drugom na svetu.
Početak meča obeležili su brejkovi, pošto ih je bilo čak tri od prva četiri gema. Ana je napravila dva a zatim je i uspela da dobije svoj servis gem i povede sa 4:1.
Međutim, nije sve išlo kao što se očekivalo protiv kvalifikantkinje, inače 60. na svetu. Španjolka je smanjila na 4:2, a onda je u sedmom gemu imala i dve vezane brejk šanse.
Ana je stigla do 'đusa' iako nije ubacila prvi servis, zatim je spasila još jednu priliku za brejk i posle dosta problema ipak je povela sa 5:2. I sledeći gem trajao je dugo, a ponovo je kao pobednica izašla srpska teniserka koja je posle nešto više od pola sata povela sa 1:0 u setovima.
Drugi set bio je sličan prvom. Ana je odlično počela, povela je sa 2:0, zatim je dozvolila protivnici da vrati brejk, ali je nakon toga ponovo osvojila četiri vezana gema i u odlićnom ritmu je okončala duel.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 13
Pogledaj komentare