Nova vest
Rukomet

Nedelja, 12.10.2008.

21:12

RSS poklonio 1.100 lopti

Rukometni savez Srbije poklonio je 1.100 lopti najuspešnijim ekipama u mlađim kategorijama, pobednicima Druge lige i pobednicima Prve i Druge srpske lige.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Na svečanosti u sportskom centru "Šumice", mladim rukometašicama i rukometašima lopte su podelili, izmedju ostalih, bivši državni reprezentativci Svetlana Kitić i Nenad Maksić, i članovi rukovodstva Rukometnog saveza Srbije.

"Zahvaljujem svima koji su pomogli da Beograd dobije organizaciju Evropskog prvenstva 2012. godine. Rukometni teren ima čarobnu moć, a to je dokazano i na mom primeru, jer sam u ovim godinama odlučila ponovo da igram", rekla je Kitić koja je ove godine napunila 48 godina.

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Ivan Ćurković podržao je akciju RŠ "Sa rukometnom loptom u zdraviju budućnost".

"Ovo je jedinstven način na koji jedan savez propagira svoj sport. Delićemo danas lopte, jer nema kolektivnog sporta bez lopte", rekao je Ćurković.

Generalni sekretar RŠ Božidar Djurković obećao je da Savez na ovome neće stati i da će "Svetlana Kitić, Nenad Maksić, Igor Butulija, Milena Delić dobiti svoje naslednike".

Rukometni savez Srbije podelio je lopte koje je dobio od Evropske rukometne federacije (EHF).

Naredna akcija RSS održaće se decembru.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

2 Komentari

Podeli:

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu