Subota, 21.11.2009.

15:26

Kosovo otvara ambasadu u Sofiji?

Predsednik Kosova Fatmir Sejdiju najavio je da će Priština uskoro otvoriti diplomatsko predstavništvo u Sofiji.

Izvor: FoNet

Podrazumevana plava slika

"Već sam potpisao ukaz o slanju ambasadora Kosova u Bugarsku i očekujem da uskoro stupi na dužnost", rekao je Sejdiju za Bugarski nacionalni radio. On je ocenio da je politička situacija na Kosovu u celini stabilna.

"Dobro je što uživamo podršku svih naših suseda, u tom smislu i Bugarske, drugih članica Evropske unije i SAD", rekao je Sejdiju, koji je odnose između Bugarske i Kosova ocenio odličnim.

Bugarska je priznala Kosovo 19. marta 2008. godine i ima svoju ambasadu u Prištini, podseća Radio Slobodna Evropa.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 9

Pogledaj komentare

9 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: