Koncert organizuju ambasada Republike Koreje u Beogradu i ministarstvo inostranih poslova Srbije, a na programu su dela Johana Sebastijana Baha, Volfganga Amadeusa Mocarta, Sergeja Rahmanjinova, Kamija Sen Sansa i Pabla Sarasatea.
Kolundžija je održao više od 4.000 koncerata u zemlji i svetu, osnivač je Centra lepih umetnosti "Gvarnerius" u Beogradu, kako ga je nazvao po violini iz 1754. godine, na kojoj svira poslednjih dvadesetak godina.
Sa Judžin Čoi, dobitnicom brojnih nagrada na međunarodnim takmičenjima, naša publika se susrela u aprilu. Pijanistkinja prefinjene tehnike i muzikalnosti predstavila se tada solističkim koncertom u sali Beogradske filharmonije.
Čoi je diplomirala i magistrirala na Muzičkom konzervatorijumu Nove Engleske u Bostonu i magistrirala je sa najvišom ocenom na Muzičkoj akademiji u Frankfurtu na Majni.
Debitovala je 1997. godine u SAD u sali Bostonskog simfonijskog orkestra pod dirigentskom palicom Kejta Lokharta, da bi potom ostvarila i solističke nastupe u Džordan Holu u Bostonu.
Dobitnica je mnogih nagrada i stipendija na takmičenjima, među kojima su i takmičenje Korpus Kristi, nagrada Univerziteta Harvard za izuzetno dostignuće u muzici, takmičenje Bostonskog simfonijskog orkestra i takmičenje Čosun.
U rodnoj Koreji, nastupala je kao solista sa Seulskom filharmonijom, Jevon filharmonijom, Evroazijskom filharmonijom, Kangnung filharmonijom i Filharmonijskim orkestrom Pusana.
Za nastupe u Staroj operi u Frankfurtu 2006, 2007. i 2008. godine dobila je izuzetne kritike frankfurtskih listova.
U junu prošle godine dobila je Prvu nagradu na koncertnom takmičenju na njujorškom muzičkom festivalu Samit.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare