Petak, 01.07.2022.

12:58

U Rusiji uhapšen naučnik pod optužbom za saradnju sa kineskim bezbednosnim službama

U Rusiji uhapšen naučnik zbog sumnje da je počinio izdaju sarađujući sa kineskim bezbednosnim službama, javlja Radio Slobodna Evropa.

Izvor: Beta

U Rusiji uhapšen naučnik pod optužbom za saradnju sa kineskim bezbednosnim službama
ia__64/Depositphotos/Ilustracija

Uhapšen je doktor fizike i matematike sa Državnog univerziteta u Novosibirsku Dmitrij Kolker, preneo je RSE pozivajući se na rusku agenciju Tass.

On je bio rukovodilac laboratorije za kvantne optičke tehnologije na univerzitetu.

Proteklih godina je u Rusiji uhapšeno nekoliko ruskih naučnika, pod optužbom za izdaju, prosleđivanjem poverljivih informacija drugim državama. Za to krivično delo je predviđena zatvorska kazna do 20 godina.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Preokret: Skače cena goriva

Evropski berzanski indeksi su danas u blagom padu nakon dvodnevnog perioda rasta, dok je na tržištu istovremeno zabeležen porast cena nafte i zlata.

12:36

24.4.2025.

1 d

Upaljeni alarmi

RHMZ upozorio: Biće opasno

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je žuti i narandžasti meteo-alarm za gotovo celu teritoriju Srbije, upozoravajući građane na grmljavinske nepogode, jak vetar i lokalno obilne padavine koje se očekuju tokom dana.

12:29

25.4.2025.

8 h

Svet

A iz Nemačke – loše vesti

Nemačka privreda ne uspeva da izađe iz krize. Vlada je snizila svoju prognozu privrednog rasta. Za tekuću godinu očekuje stagnaciju bruto domaćeg proizvoda, saopštio je u četvrtak ministar privrede Robert Habek.

21:59

24.4.2025.

23 h

Podeli: