Četvrtak, 05.05.2022.

07:17

Rat – dan 71: Žestoke borbe se nastavljaju; Ruski T-72BZ uništava ukrajinske položaje; "Putin se izvinio"

Rat u Ukrajini ušao je u sedamdeset prvi dan.

Izvor: B92

Rat – dan 71: Žestoke borbe se nastavljaju; Ruski T-72BZ uništava ukrajinske položaje;
Foto: Profimedia

Ukrajinski zvaničnici saopštili su danas da su ruske snage pokrenule sveobuhvatni napad na čeličanu "Azovstal", kod Marijupolja.

Kako je rekao komandant puka Azov Denis Prokopenko, ukrajinske snage u fabrici već drugi dan vode "teške, krvave borbe", prenosi Bi-Bi-Si (BBC).

"Ponosan sam na svoje vojnike koji ulažu nadljudske napore da obuzdaju pritisak neprijatelja. Situacija je izuzetno teška", rekao je Prokopenko u kratkoj video-poruci objavljenoj na Telegramu.

Sve o ratu u Ukrajini iz minuta u minut mogli ste da pratite u Live Blogu B92.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

61 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Amerika digla bombarder B-1B; "Sledi odmazda"

Severna Koreja zapretila je danas neodređenim merama odmazde nakon što su Sjedinjene Američke Države u utorak preletele bombarderima B-1B preko Južne Koreje, tokom zajedničke vojne vežbe sa južnokorejskim snagama.

8:22

17.4.2025.

1 d

Podeli: