Utorak, 04.02.2020.

17:12

Uhapšeno 26 krijumčara migranata u Španiji

Španska nacionalna policija saopštila je da je u ponedeljak uhapsila 26 pripadnika organizovane kriminalne grupe specijalizovane za krijumčarenje migranata.

Izvor: Tanjug

Uhapšeno 26 krijumčara migranata u Španiji
Ilustracija: Getty images/ John Moore

Oni su koristili glisere za transport migranata iz Alžira i Maroka za njihov transport u Evropu.

Operaciju je podržao Evropol, a uhapšeni se sumnjiče da su od januara 2019. godine prokrijumčarili oko 850 državljana Alžira i oko 50 državljana Maroka u Španiju, navedeno je u saopštenju Evropola.

Osumnjičeni su imali veze sa drugim evropskim zemljama, poput Belgije, Francuske i Švedske.

Grupa se, takođe, sumnjiči za trgovinu duvanom i falsifikovanim dokumentima u Španiji.

U operaciji je zaplenjeno 17 vozila, 20.000 evra u gotovini i značajan broj mobilnih telefona.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Euroleague

Braun rekao "ne" Partizanu?

Američki košarkaš Sterling Braun ima klauzulu u ugovoru koja mu omogućava prelazak u NBA ukoliko dobije ponudu. Iako se spekulisalo o produžetku saradnje, trenutno nema novih dogovora sa Partizanom.

18:35

9.2.2025.

1 d

Podeli: