Ponedeljak, 09.07.2012.

18:32

Ko je devojka kraj Kim Džong-Una?

Tajanstvena mlada žena u čijem se društvu ovih dana pojavljuje novi predsednik Severne Koreje Kim Džong-Un izaziva nagadjanja u javnosti.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

Mediji nagađaju da bi ona mogla biti njegova sestra ili čak supruga, ali Pjongjang nije pružio podrobnije informacije o tome.

Severnokorejska državna televizija juče je objavila snimak na kojem se elegantna mlada žena, u crnom blejzeru i suknji, klanja zajedno sa Kimom na ceremoniji obeležavanja 18. godišnjice smrti njegovog dede, osnivača Severne Koreje Kim Il-Sunga.

Veruje se da je to ista ona žena koja je u petak sedela pored Kima na jednom koncertu, a na državnom TV kanalu u subotu se moglo videti kako ona ulazi u koncertnu dvoranu iza Kima i kako, po završetku koncerta, zajedno aplaudiraju.

Severnokorejski list "Rodong Šinmun" je objavio fotografiju njih dvoje na svom vebsajtu, ne navodeći identitet mlade žene, a i južnokorejski mediji su na naslovnice stavili fotografije novog lidera Severne Koreje u društvu misteriozne pratilje.

Malo toga se zna kad je reč o Kimovom ličnom životu, a čak ni njegov datum rođenja nije zvanično objavljen, mada se veruje da je u kasnim 20-im, podseća američka agencija.

Severnokorejski zvaničnici odbili su da komentarišu spekulacije o bračnom statusu Kim Džong-Una, koji nije naveden ni u zvaničnoj biografiji mladog predsednika.

Kim se redovno pojavljuje u državnim medijima otkako je u decembru došao na vlast, posle smrti svoga oca, dugogodišnjeg lidera Kim Džong-Ila, ali je uglavnom viđan u društvu visokih zvaničnika, građana i vojnika prilikom redovnih obilazaka fabrika, parkova i vojnih baza.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 8

Pogledaj komentare

8 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: