Subota, 07.11.2009.

19:09

Kiša pravi probleme i u Crnoj Gori

Obilna kiša praćena vetrom koja u većem delu Crne Gore neprestano pada već dva dana izazvala je probleme u mnogim crnogorskim gradovima.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

U Herceg Novom jak olujni vetar je lomio stabla, a obilne padavine izazvale su velike probleme žiteljima Podgorice i Cetinja, gde su ulice u nekim delovima grada pod vodom. Slična situacija je i u Kotoru, gde su obilne padavine izazvali poplavu u Starom gradu. Zbog nevremena je i veći deo Dobrote bio čitavu noć bez struje.

Na području Mojkovca ugrožene su kuće u naselju Babića Polje, a zbog izlivanja reke Tare i bujice koja je presekla put u mestu Dobrilovina, prekinut je saobraćaj na putu Mojkovac - Žabljak.

U Nikšiću je, zbog opasnosti od poplava, formiran krizni štab, a u Danilovgradu je zasedao tim za delovanje u vanrednim situacijama. Prema izveštaju crnogorskog Hidrometeorološkog zavoda, najveća količina padavina izmerena je na području Žabljaka, gde je kiša padala intenzitetom od 101 litra po kvadratnom metru.

U Kotoru je izmereno 86, Nikšiću 83, a u Herceg Novom 70 litara po kvadratnom metru.

Meteorolozi najavljuju manje padavina tokom vikenda.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: