Marić je kazao Tanjugu da u Srbiji trenutno nema opasnosti od izlivanja većih reka, ali da će do ponedeljka manje reke i dalje praviti probleme, kao i kiša u gradovima.
"Vodostaj Dunava kod Bezdana je u ovom trenutku 640 centimetara i očekuje se da će do nedelje blago porasti i biti oko 653 centimetra, posle čega će početi da opada", rekao je Marić.
On je kazao da ne treba brinuti s obzirom da se Dunav na tom delu izliva tek kada pređe 800 centimetara.
Marić je naveo da je danas jedino u mestu Prilike kod Ivanjice, na putu prema Katićima došlo do aktiviranja klizišta zbog kiše i da su angažovane mašine za saniranje terena.
On je kazao da je noćas reka Moravica na delu toka prema Čačku odronila deo zemlje i ugrozila jedan stambeni objekat, koji je evakuisan.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare