Možda nećete objaviti
pre 16 godina
Živim u malom primorskom gradiću. Svi smo u dugovima do grla. Turistička sezona je ravna nuli - nikoga nema,
nitko ne dolazi, nitko se ne najavljuje da će doći. Za Uskrs, iznenada u Matin panision dodje neki Amerikanac i traži apartman. Naravno da ima slobodnih!
Amerikanac ostavi 100 dolara na recepciji, uzme ključ i ode obići apartman.
Mate zgrabi lovu i otrči do mesara vratiti mu dug za nabavljeno meso. Mesar uze pare i ode platiti dug svom dobavljaču.
Ovaj otrči do farme platiti prase seljaku za koje je dugovao još od Božica. Seljak uze pare i otrči do lokalne prostitutke koja mu je duže vrijeme davala na kredit i zaprijetila da će početi uračunavati i kamate. Ona uleti u Matin pansion platiti dugovanja za sobu još od prošle godine. Mate uze pare, a Amerikanac siđe u tom trenutku i reče da mu se apartman ne sviđa. Mate mu vrati njegovih 100 dolara i Amerikanac ode.
Svi su u nasem mjestu zaključili da su, iako nije bilo neke velike zarade od tog Amerikanca, bar su uspjeli vratiti dug i da nema razloga za brigu.
11 Komentari
Sortiraj po: