Ta privredna društva nisu prisutna na internetu. Nemaju web sajt.
Prema zakonu, ona nisu u obavezi da imaju svoju internet prezentaciju.
Mnoge firme, poput nekih manjih prodavnica nemaju svoje portale, jer komšije svakako znaju za njih. Međutim, u poslednje vreme veliki broj zanatlija se odlučuje da svoje usluge predstavi i u virtuelnom "poslovnom prostoru".
Do pre par godina samo najelitniji frizerski saloni su imali svoju web stranicu. Danas to više nije slučaj. Pa čak i vulkanizeri, majstori svih profila, preko interneta dobijaju većinu svojih mušterija. Interent prodaja "iz fotelje" je doživela vrhunac.
Međutim, brojka od 46 odsto privrednih društava, koji navodi portal itrešenja.com, i dalje nas pozicionira na dnu evropske lestvice. Sličan procenat je i sa zemljama regiona.
Kako je nedavno pisao Dnevnik, Agencija za privredne registre, u skladu sa Zakonom o Centralnoj evidenciji stvarnih vlasnika usvojenim prošle godine, ustanovila Centralnu evidenciju stvarnih vlasnika preduzeća. Međutim, još uvek se ne znaju stvarni vlasnici svakog petog privrednog društva.
Možda, upravo zbog ovih "nevidljivih" firmi imamo visok procenat firmi koje nemaju svoj sajt. To su uglavnom osnovana pravna lica za "jednokratnu upotrebu".
Ko želi uspešno da posluje, praksa je pokazala, svako privredno društvo mora da ima ima svoju "ličnu kartu" na internet nebu. Sajtovi danas mogu da se urade od 20 do 5.000 evra. Ko je vešt sa programiranjem, može i džabe, a ima i firmi koje to rade besplatno, samo što se privredna društva obavežu da kod njih održavaju svoj portal.
"U Srbiji uglavnom se prave tri vrste sajtova. Osnovini, prezentacioni imaju samo par strana i oni su po pravilu najjeftiniji. Složenije sajtove imaju firme koje se bave on-line trgovinom. Dok u treću grupu sajtova spadaju oni koji su tehnički složeni, a koriste ih velike firme, mediji, državne institucije. Velike firme znaju da zbog jednog proizvoda naprave sajt, koga promovišu par meseci, dok akcija traje", priča Đorđe Vojimirović, iz firme naklik.rs
Prema njegovim rečima, firme tokom vremena nadogradjuju svoje sajtove. To je karakteristično za firme koje se bave trgovinom. Krenu sa 15 strana na sajtu, a onda tokom vremena mogu da imaju čak 700 strana.
"Svaki sajt mora da ima osnovne podatke o firmi, kontakt telefon, mejl, adresu firme, mapu gde se ona nalazi. Naravno treba da se navede čime se konkretno firma bavi. Šta ona nudi korisniku. Dobro je da ima uslugu i proizvod koji nude. Ne bi bilo loše da imaju i reference od korisnika. Uglavnom firme traže i da se objavi istorijat firme", kaže Vojmirović.
Kako Vojmirović objašnjava, kada korisnik uđe na sajt, to je kao da je ušao u nečiju firmu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Japanski proizvođač guma Toyo Tire premešta svoju regionalnu centralu u Srbiju i zatvara prodajne filijale u Nemačkoj, Holandiji, Italiji i Velikoj Britaniji počevši od januara 2025. godine.
Inspektori Poreske uprave su tokom novembra kontrolisali ugostiteljske i trgovinske objekte i zatvorili brojne pečenjare i ribarnice, saopštila je danas Poreska uprava.
U zgradi Saksonske rudarske uprave u Frajbergu počela je diskusija o razvoju projekta litijuma, ali i izazovima sa kojima se suočavaju kako bi rudarenje bilo održivo.
Britanska funta je skočila na osmogodišnji maksimum u odnosu na evro, pošto se čini da se privreda Velike Britanije bolje nosi sa ekonomskim pritiscima nego zemlje Evrozone.
Mondelez International, vlasnik kompanije Cadbury, istražuje akviziciju proizvođača čokolade Hershey, objavio je Blumberg, pozivajući se na ljude koji su upoznati sa tim, što bi stvorilo jednu od najvećih svetskih konditorskih kompanija.
Nakon neistina i laži da je neko sakrio dokumentaciju, kako je dokumentacija nestala, kako postoji tajna dokumentacija, opozicija je i večeras nakon obraćanja predsednika Srbije Aleksandra Vučića krenula da širi nove laži.
1586 - Umro je Ištvan Batori (Istvan Bathory), knez Transilvanije od 1571. i poljski kralj od 1575, koji je tokom vladavine uspeo da konsoliduje prilike u zemlji i da osigura poljsku prevlast na Baltiku. Osnovao je univerzitet u Viljnusu 1579.
Činjenica da Rusija, Kina, Severna Koreja i druge zemlje ubrzano rade na uvođenju tehnologije veštačke inteligencije predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost SAD, rekla je Rada Plam, glavni oficir Pentagona za digitalnu i veštačku inteligenciju.
Rat u Ukrajini – 1.022. dan. Moskva je saopštila da je Ukrajina napala vojni aerodrom u južnom ruskom gradu Taganrogu sa šest raketa ATACMS, koje su isporučile SAD, i obećao odmazdu.
Iako je nedavno glumica Megan Foks (38) objavila da čeka četvrto dete, ujedno i prvo sa Mašin Gan Kelijem (34), već 10. decembra su strani mediji preneli da je par raskinuo dugogodišnju vezu.
Pariska katedrala Notr-Dam ponovo je otvorila svoja vrata, nakon što je obnovljena posle požara koji je čuveno zdanje zahvatio pre pet i po godina. Međutim, francuski mediji i javnost već danima nakon otvaranja ismevaju mantije francuskih sveštenika.
Fosilni ostaci tri dinosaurusa iz perioda Jure biće ponuđena sutra na aukciji u Londonu, a procenjuje se da će njihova cena premašiti 15 miliona funti (oko 18 milion evra).
Sumnja se da se dete u Kaliforniji zarazilo ptičjim gripom nakon što je popilo neprokuvano mleko, izjavili su lokalni zdravstveni zvaničnici u okrugu Marin u saveznoj američkoj državi Kaliforniji.
Leblebija, popularna namirnica mediteranske i bliskoistočne kuhinje, proglašena je za superhranu jer je bogata proteinima, vitaminima i vlaknima i može pomoći u snižavanju holesterola, smatraju stručnjaci.
Gradski zavod za javno zdravlje Beograd pokreće zdravstvenu kampanju radi podizanja svesti zajednice o predmenstrualnom sindromu (PMS), rekla je za Tanjug dr Marija Markovic iz tog zavoda.
Organizatori Takmičenja za pesmu Evrovizije objavili su novi kodeks ponašanja i protokole kako bi "zaštitili" dobrobit umetnika nakon kontroverzi na takmičenju koje je održano ove godine.
Renesansna slika "Bogorodica sa narom" (Madonna del Melograno) Pjer Frančeska Fjorentina vraćena je danas u Građanski muzej Gubija, nakon što je pre 45 godina ukradena iz umetničke galerije u tom italijanskom gradu.
Netfliksov film "Marija" izazvao je oštra reagovanja konzervativnih hrišćana i Palestinaca zbog izbora glumaca i tumačenja biblijskih tema, sad svi čekaju da se oglasi papa Franja.
Objavljen je prvi trejler za novi horor film "28 godina kasnije", a gledaoci misle da su primetili oskarovca Kilijana Marfija u veoma neočekivanoj ulozi.
Najomiljeniji događaj među fanovima Valorant-a, Night Market, vraća se 16. decembra, kako je Riot Games potvrdio na svojim zvaničnim nalozima na društvenim mrežama.
Syrian fighters last month received about 150 drones, as well as other covert support from Ukrainian intelligence operatives, weeks ahead of the rebel advance that ousted Bashar al-Assad at the weekend, the Washington Post reported.
President of Serbia, Aleksandar Vučić, said today that all the citizens arrested during the protest after the fall of the canopy in Novi Sad were released, as well as that all the demands of the students blocking the faculties were resolved.
One of the leading Russian intellectuals and philosophers, Aleksandr Dugin, reacted with harsh words to Turkey's move to oust Syrian President Bashar al-Assad from power through the Islamist rebels HTS.
Dok je Ilon Mask otvoreno kritikovao britanskog premijera, iza kulisa njegova firma je pokušavala da ubedi novu vladu da revidira poresku politiku koja bi povećala profit kompanije Tesla.
Komentari 2
Pogledaj komentare