Oglasila se Kina o Panamskom kanalu
Kina ne učestvuje u upravljanju i funkcionisanju Panamskog kanala i nikada se nije mešala u te poslove, saopštio je danas portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning.
19:15
22.1.2025.
1 d
Sreda, 22.05.2013.
20:49
Misija procenjuje i da je ekonomska situacija u Srbiji loša. Posle blagog oporavka u 2010-2011 godini, ekonomija je opet, 2012, ušla u recesiju.
Izvor: Blic
Ukoliko Srbija ne učini ništa na fiskalnoj konsolidaciji, godinu će završiti sa budžetskim deficitom od osam odsto BDP i rastom javnog duga na preko 65 odsto BDP, procena je Misije MMF, nakon dvonedeljne posete Srbiji.
Prema njihovom mišljenju, uz primenu najavljenih mera štednje moguće je navedeni projektovani deficit na sedam odsto BDP. Uz primenu predloženih mera deficit bi mogao biti manji za jedan odsto.Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Kina ne učestvuje u upravljanju i funkcionisanju Panamskog kanala i nikada se nije mešala u te poslove, saopštio je danas portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning.
19:15
22.1.2025.
1 d
Evropska unija razmatra da postepeno počne da ukida ekonomske sankcije protiv Sirije kako bi podržala tranziciju u toj zemlji, objavljeno je u dokumentima u koje je Rojters imao uvid.
16:56
21.1.2025.
2 d
Stambeni krediti za mlade usvojeni su Predlogom zakona, a primena se očekuje od marta.
22:10
21.1.2025.
2 d
Kanada će uzvratiti ako SAD uvedu carine – a, prema rečima komesara EU za ekonomiju Valdisa Dombrovskisa, isto će uraditi i Evropska unija.
10:47
22.1.2025.
2 d
Međunarodna agencija za energetiku (IEA) objavila je da ne očekuje nastavak isporuke ruskog gasa Evropi preko Ukrajine tokom cele ove godine, nakon što je tranzit tog energenta zaustavljen 1. januara 2025.
13:42
22.1.2025.
2 d
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je njegov razgovor sa kineskim predsednikom Si Đinpingom prošle nedelje bio prijateljski, i da smatra da može da dođe do trgovinskog dogovora sa Kinom.
14:46
24.1.2025.
16 min
Proizvodnja uglja i struje u proizvodnim kapacitetima Elektroprivrede Srbije (EPS) danas je stabilna i odvija se uobičajenom dinamikom, kao i tokom ostalih dana u godini, a snabdevanje strujom građana i privrede je pouzdano, saopšteno je iz EPS-a.
14:08
24.1.2025.
55 min
Vlada Srbije donela je Uredbu o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju u 2025. godini, kojom se raspoređuje 109,6 milijardi dinara na pojedine vrste podsticaja, objavilo je danas Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
13:58
24.1.2025.
1 h
Prosečna novembarska neto plata u Srbiji iznosila je 100.738 dinara, a prosečna bruto zarada, dakle sa porezom i doprinosima, 138.911 dinara, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
13:34
24.1.2025.
1 h
Sjedinjenim Amerčkim Državama potrebna je dvostruko veća količina energije od sadašnje za pokretanje operacija veštačke inteligencije (AI), koje se ubrzano razvijaju, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
12:45
24.1.2025.
2 h
Komentari 69
Pogledaj komentare