Utorak, 13.05.2008.

15:28

Sosijete ženeral:Prihod 1,1 mlrd. €

Francuska bankarska grupacija Sosijete ženeral objavila je da je u prvom tromesečju 2008. ostvarila neto prihod od 1,1 milijardi evra, nadmašivši time predviđanja.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

Neto prihod banke koja posluje širom sveta opao je za 23,5 odsto u odnosu na prva tri meseca 2007. godine, ali je u izveštaju banke ocenjen pozitivno, kao pokazatelj sposobnosti banke da se oporavi nakon pronevere 4,9 milijardi evra koju je sproveo službenik banke Žerom Kervijel.

Sosijete ženeral je u prvom tromesečju već nadmašila prošlogodišnji profit, koji su Kervijelovo neovlašćeno trgovanje hartijama od vrednosti i kriza na tržištu hipotekarnih kredita umanjili za pet puta u odnosu na očekivanja. Informacija o Kervijelovoj proneveri objavljena je u januaru 2008. godine.

U izveštaju Sosijete ženerala navodi se da je grupa povećala broj klijenata u svetu za sedam miliona u odnosu na isti period 2007, da je preuzela najveću rusku privatnu banku Rosbank i sprovela dokapitalizaciju vrednu 5,5 milijardi evra.

Sosijete ženeral banka je nakon "afere Kervijel" pokrenula plan pojačane kontrole poslovanja.

Sosijete ženeral posluje u 77 zemalja i ima 120 hiljada zaposlenih. Sosijete ženeral Srbija ima 250 hiljada klijenata i hiljadu zaposlenih, navodi se na sajtu te banke.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: