Kup: Šabac u finalu čeka 'večite'

Vaterpolisti Šapca plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su u polufinalu u Bečeju pobedli Nais sa 10:9 posle boljeg izvođenja peteraca.

Subota, 16.12.2017.

21:07

Šabac je vodio sa 2:0 i 3:1, ali se uporne Nišlije nisu predavale i početkom poslednje četvrtine su poveli sa 5:4.

Vaterpolisti Šapca su potom realizovali dva napada sa igračem više i ponovo stekli prednost (6:5), ali je Nais izjednačio 93 sekunde pre kraja utakmice.

U poslednjem minutu meča pala su još dva gola, po jedan na obe strane, pa je pobednik rešen petercima.

Nervoza je učinila svoje svoje, pa je bilo čak pet uzastopno nerealizovanih peteraca. Na kraju, Meski je postigao gol odluke za plasman Šapca u finale.

U drugom polufinalu se od 20.30 sastaju Partizan i Crvena zvezda.