Udineze prvi srušio 'Nerazure'

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas Inter u Milanu sa 3:1, u 17. kolu Serije A.

Subota, 16.12.2017.

17:21

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Iznenađenje je najavio Lazanja u 14. minutu utakmice kada je na asistenciju Vidmera doveo Udnieze u vođstvo, ali samo dva minuta kasnije kapiten 'Nerazura' Mauro Ikardi poravnava rezultat uhvativši volej u petercu posle centaršuta Kadreve sa desnog krila.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao iako su Perišić i Kandreva imali dobre prilike da preokrenu rezultat, da bi nakon sata igre gosti ponovo poveli.

Santon je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je na asistenciju VAR tehnologije pokazao na kreč jer je bilo sporno da li je lopta izašla van terena neposredno pre toga. Rodrigo De Paul je bio siguran sa bele tačke, poslavši loptu pod samu prečku.

Tada se domaćin unervozio, da bi u 77. minutu Barak realizovao kontranapad i srušio prvoplasiranu ekipu na tabeli.

Udineze je 11. na tabeli italijanskog prvenstva sa 21 bodom.

Inter je i dalje na čelu sa 40 bodova, ali Napoli i Juventus imaju priliku da ga prestignu posle svojih utakmica 16. kola. tabela:
1. Inter 17 12 4 1 34:13 40
2. Napoli 16 12 3 1 35:10 39
3. Juventus 16 12 2 2 41:14 38
4. Roma 15 11 2 2 27:10 35
5. Lacio 15 10 2 3 36:19 32

6. Sampdorija 15 8 3 4 30:22 27
7. Milan 16 7 3 6 23:21 24
8. Atalanta 16 6 5 5 23:20 23