Ndidiju crveni za rođendan, a Palasu tri boda

Kristal Palas slavio je kao gost u Lesteru protiv domaćeg Sitija u prvom meču 18. kola Premijer lige – 3:0 (2:0).

Subota, 16.12.2017.

15:28

Getty images

Gosti iz Londona dobro su otvorili meč, dva puta su zapretili u uvodnih desetak minuta, da bi im već u 19. Kristijan Benteke doneo prednost.

Andros Taunsend je sjajno centrirao sa tridesetak metara, a korpuletni Belgijanac sa ivice peterca lako savladao Kaspera Šmajhela.

Novih uzbuđenja nije bilo sve do pet minuta pre odlaska na odmor, kada Vilfred Zaha uspeva da se iskupi za promašaj nekoliko minuta ranije.

Pokušale su 'Lisice' agresivnijim pristupom na startu nastavka da se vrate u život, imale su i dve šanse, međutim – sve je promenio drugi žuti karton Vilfreda Ndidija u 61. minutu, čime je Nigerijac postao drugi igrač koji je isključen na rođendan u Premijer ligi, posle napadača Njukasla Dvajta Gajla 2015. godine.

Konačan rezultat susreta postavio je Mamadu Sako, lepim udarcem sa ivice šesnaesterca posle kontre u nadoknadi vremena.

Palas, za koji Luka Milivojević nije igrao zbog kartona, tako je ostao neporažen i u sedmom uzastopnom duelu, zabeleživši treći trijumf, dok je Lester poražen posle serije od četiri uzastopne pobede i jednog remija.
1. M. Siti 17 16 1 0 52:11 49
2. M. Junajted 17 12 2 3 37:11 38
3. Čelsi 17 11 2 4 31:14 35
4. Totenhem 17 9 4 4 30:14 31
5. Liverpul 17 8 7 2 34:20 31
6. Barnli 17 9 4 4 16:12 31
7. Arsenal 17 9 3 5 30:20 30
8. Lester 18 7 5 6 27:26 26