Nišville Jazz Festival: Satnica

Ovogodišnji Nišvil, 13 avgusta će otvoriti Omladinska filharmonija Naissus, koja će specijalno za ovu priliku, a zahvaljujući Nišvilu koji je obezbedio nove aranžmane (čime je repertoar Filharmonije značajno proširen), izvesti i potpurije džez standarda verovatno najizvođenijih kompozitora u džezu: Kola Portera i Djuka Elingtona, kao i džez svitu kompozicija koje je proslavio Luis Asrmstrong.

Podeli

Da biste saznali kada nastupaju i ostali izvođači pogledajte detaljnu satnicu festivala.

Četvrtak, 13. avgust

GLAVNI PROGRAM (EARTH & SKY STAGE) 19:30

1. Omladinska Filharmonija Naissus (SRB)

2. Jovan Maljoković Band (SRB)

3. Vasil Petrov & Blagoevgrad Big Band (BUL)

4. Carmen Souza Band (POR)

5. Vladimir Četkar Band (MAC)

6. Texas Flood feat Gera (SRB)

Open Stage 19:30

1. Etno grupa Iva (RS)

2. Dementronomes (CRO)

3. NaissBlue (SRB)

4. Salsa y punto (SRB)

Youth Stage 19:30

1. Strangers from South (učesnici projekta „Jazz – A Multicultural expression“ iz Bujanovca)

2. Ventil feat. Rista (SRB)

3. The Sons (SRB)

4. Devon Youth Jazz Orchestra - Seniors (GB)

5. Gradski Tamburaški Orkestar Banja Luka (RS)

Jam Stage (po završetku programa na Youth stege-u) 00:00

Dusan Vukmirović & Nisville house band (jam session učesnika programa)

Midnight Jazzdance Stage 00:00

1. DJ Ceka

2. Rustam Ospanoff

3. Paris DJs Soul System (Grant Phabao Vs Dreadless Soldier)

Welcome Stage 18:00 (česma ispred mosta kod Tvrdjave)

1. Musicland Studio

2. No strings attached Trio

Matine Stage 12:00 (Obrenovićeva, kod T.C. „Kalča“)

1. Mark Rainey

2. Milutinović trio

Movie Stage (kod Salona 77) 20:00

Projekcije igranih i dokumentarnih muzičkih filmova

Kristina stage (kod Planinarskog doma) 20:00

Nastupi jazz pijanista - pobednika konkursa, uz neme filmove

(Bojan Cvetković, Nemanja Egerić, Vlada Jelenković i Veljko Nenadić)

PRATEĆI PROGRAMI

Sala Simfonijskog orkestra

11:00 – 18:00 Nišville Workshop

Obrenovićeva ulica

12:00 Ulična Jazz Procesija

Press centar

13:00-15:30 Redovna press konferencija (učesnici glavnog programa Nišvila)

Omladinska filharmonija Naissus, Vasil Petrov & Blagoevgrad Big Band, Gera & Texas Flood, Carmen Souza Band, Jovan Maljoković, Vladimir Četkar

17:00 Promocija knjige “Isceljujuća moć bluesa” Tibora Nađa

18:00 STRIPORAMA 2015 Otvaranje STRIPORAME i izložbe originalnih strip tabli Rajka Miloševića Gere

Pored Youth stagea

19:00-21:00 Mala škola stripa

21:00-23:00 Zeleni strip atelje sa gostima festivala

Barutana u Tvrdjavi (kod Midnight jazzdance stage-a)

Dušan Mitić Car – „Carski rez – Nišville, prvih 20 godina“, izložba fotografija

Salon 77

Davorin Dinić, Senke starog Niša – Izložba fotografija

Plato kod izgorelih ateljea

Viki voli Zemlju (Wiki Loves Earth - WLE) – izložba fotografija sa konkursa Wikimedie

Kod Salona 77

17:00 – 24:00 Jazzy Fashion Corner

Gerontološki centar

17:00 Poklon koncert „Nišville za bake i deke“ Duo DiMar

Kod Beogradske kapije

18:00 – 20:00 Jazz for Kids

Petak, 14. avgust

GLAVNI PROGRAM (EARTH & SKY STAGE) 19:30

1. Vein Trio (CH)

2. Eftekasat (EGY)

3. Monty Aleksander Trio (USA)

4. Snow Owl (COL)

5. Incognito (GB)

6. Ničim izazvan (SRB)

Open Stage 19:30

1. Helm (SRB)

2. Sofia Jazz Band (BUL)

3. Take A Walk (SRB)

4. Svetionici severa (SRB)

Youth Stage 19:30

1. Slap (GER/GB/SER)

2. Jazzy Jukebox (učesnici projekta „Jazz – A Multicultural expression“ iz Vranja)

3. Devon Youth Jazz Orchestra - Juniors & Ambasadors (GB)

4. Dementronomes (CRO)

Jam Stage (po završetku programa na Youth stege-u) 00:00

Dusan Vukmirović & Nisville house band – jam session učesnika programa

Midnight Jazzdance Stage 00:00

1. Trenchtown Senior

2. Faze Action

3. Water Nymph

Welcome Stage 18:00 (česma ispred mosta kod Tvrdjave)

1. Mark Rainey

2. VisAntiqua

Matine Stage 12:00 (Obrenovićeva, kod T.C. „Kalča“)

1. Musicland Studio videti Youth

2. Strangers from South (učesnici projekta „Jazz – A Multicultural expression“ iz

Bujanovca)

Movie Stage (kod Salona 77) 20:00

Projekcije igranih i dokumentarnih muzičkih filmova

Kristina stage (kod Planinarskog doma) 20:00

Nastupi jazz pijanista - pobednika konkursa, uz neme filmove

(Bojan Cvetković, Nemanja Egerić, Vlada Jelenković i Veljko Nenadić)

ARANDJELOVAC – Nišville u Arandjelovcu

1. Jazz Connection (NL)

2. Gradski tamburaški orkestar Banja Luka

PRATEĆI PROGRAMI

Sala Simfonijskog orkestra

11:00 – 18:00 Nišville Workshop

Press centar

12:00-14:30 Redovna press konferencija (učesnici glavnog programa Nišvila):

Vein Trio, Ničim izazvan, Snow Owl, Eftekasat, Incognito, Monty Aleksander

16:15 – Poseta ambasadora Velike Britanije Njegove Ekselencije Denis Kifa – susret sa članovima Devon Youth Jazz Orchestra

18:00 Predstavljanje projekata "World Music asocijacije Srbije", učešće Srbije na WOMEX-u, oktobra ove godine i promocija novog broja magazina „Etnoumlje“

Kafe Saloon, Tvrđava

11:00-13:00 STRIPORAMA 2015 Na kafici sa gostima (potpisivanje portfolija festivala): Rajko Milošević Gera, Dražen Kovačević

17:00 STRIPORAMA 2015 Javni intervju: Rajko Milošević Gera, Dražen Kovačević

18:00 STRIPORAMA 2015 predstavlja: Marko Stojanović: Vekovnici

19:00 STRIPORAMA 2015 Javni intervju: Branislav Kerac, Stevan Subić

Pored Youth stagea

19:00-21:00 Mala škola stripa

21:00-23:00 Zeleni strip atelje sa gostima festivala

Barutana u Tvrdjavi (kod Midnight jazzdance stage-a)

Dušan Mitić Car – „Carski rez – Nišville, prvih 20 godina“, izložba fotografija

Salon 77

Davorin Dinić, Senke starog Niša – Izložba fotografija

Plato kod izgorelih ateljea

Viki voli Zemlju (Wiki Loves Earth - WLE) – izložba fotografija sa konkursa Wikimedie

Kod Salona 77

17:00 – 24:00 Jazzy Fashion Corner

Kod Beogradske kapije

18:00 – 20:00 Jazz for Kids

Subota, 15. avgust

GLAVNI PROGRAM (EARTH & SKY STAGE) 19:30

1. Bágyi Balázs New Quartet (HUN)

2. Tammy Payne (GB)

3. Duško Gojković & Milcho Leviev with Big Band RTS (SRB/BUL)

4. Jazz Connection (NL)

5. Sun Ra Archestra (USA)

6. Marčelo & Napet Quintet (SRB)

Open Stage 19:30

1. Preduzece za muzicku reciklazu (SRB)

2. Rista Trajkovic Sextet Tribute to Jimmy Smith (SRB)

3. Luz Azul (SRB)

4. Lorna Wing (SRB)

5. Igralom (SRB)

Youth Stage 19:30

1. Proja (SRB)

2. Creativo gudački kvartet (SRB)

3. Irina Melody (SRB)

4. Sotavento Big Band (ARG)

Jam Stage (po završetku programa na Youth stege-u) 00:00

Dusan Vukmirović & Nisville jam band – jam session učesnika programa

Midnight Jazzdance Stage 00:00

1. Funky Junkie

2. Joey Negro

3. Master Flow

Welcome Stage 18:00 (česma ispred mosta kod Tvrdjave)

1. IOUEA piroćanci

2. Richard III

Matine Stage 12:00 (Obrenovićeva, kod T.C. „Kalča“)

1. Jazzy Jukebox (učesnici projekta „Jazz – A Multicultural expression“ iz Vranja)

2. Youth Jazz Kolektiv - (učesnici projekta „Jazz – A Multicultural expression“ iz Leskovca

Movie Stage (kod Salona 77) 20:00

Projekcije igranih i dokumentarnih muzičkih filmova

Kristina stage (kod Planinarskog doma) 20:00

Nastupi jazz pijanista - pobednika konkursa, uz neme filmove

(Bojan Cvetković, Nemanja Egerić, Vlada Jelenković i Veljko Nenadić)

PRATEĆI PROGRAMI

Sala Simfonijskog orkestra

11:00 – 18:00 Nišville Workshop

Press centar

12:00-14:30 Redovna press konferencija (učesnici glavnog programa Nišvila)

Marčelo & Napet Quintet, Duško Gojković, Milčo Leviev & BB RTS, Jazz Connection, Tammy Payne, Bágyi Balázs New Quartet

17:00-17:30 –STRIPORAMA 2015 predstavlja- Dražen Kovačević: Valkira

17:30-18:00 – STRIPORAMA 2015 Tribina: 15 godina Strip Pressinga, gost: Dejan Kostić, urednik Pressinga

18:00 - Promocija CD-a „Svita Ž – kao život“, Miloš Grozdanović

Kafe Saloon, Tvrđava

11:00-13:00 – STRIPORAMA 2015 Na kafici sa gostima (potpisivanje portfolija festivala): Rajko Milošević Gera, Dražen Kovačević, Branislav Kerac, Esad Ribić, Marko Stojanović, Stevan Subić, Mirko Čolak

18:00 – STRIPORAMA 2015 Tribina sa Markom Šelićem Marčelom- Strip urednik: Strava od posla

19:00 – STRIPORAMA 2015 Javni intervju: Esad Ribić, Mirko Čolak

Pored Youth stagea

19:00-21:00 STRIPORAMA 2015 Mala škola stripa

21:00-23:00 STRIPORAMA 2015 Zeleni strip atelje sa gostima festivala

Barutana u Tvrdjavi (kod Midnight jazzdance stage-a)

Dušan Mitić Car – „Carski rez – Nišville, prvih 20 godina“, izložba fotografija

Salon 77

Davorin Dinić, Senke starog Niša – Izložba fotografija

Plato kod izgorelih ateljea

Viki voli Zemlju (Wiki Loves Earth - WLE) – izložba fotografija sa konkursa Wikimedie

Kod Salona 77

17:00 – 24:00 Jazzy Fashion Corner

Kod Beogradske kapije

18:00 – 20:00 Jazz for Kids

Nedelja, 16. avgust

GLAVNI PROGRAM (EARTH & SKY STAGE) 19:30

1. Majamisty Trio (SRB)

2. Devon Youth Jazz Orchestra (GB)

3. Wayne Escofery Quartet (GB/USA)

4. Sotavento Big band (ARG)

5. Amira Medunjanin, Bojan Zulfikarpašić i Nenad Vasilić (BiH/SRB)

6. Jam Station (SRB)

Open Stage 19:30

1. Richard III (SRB)

2. The Three Ministres (SRB)

3. Misteria Carpatica (SRB/ROM)

4. So Sabi (SRB)

Youth Stage 19:30

1. Proja (SRB)

2. Creativo gudački kvartet (SRB)

3. Irina Melody (SRB)

4. Sotavento Big Band (ARG)

Jam Stage (po završetku programa na Youth stege-u) 00:00

Dusan Vukmirović & Nisville jam band – jam session učesnika programa

Midnight Jazzdance Stage 00:00

1. DJ Chile

2. Florian Keller

3. DJ Loptica

Welcome Stage 18:00 (česma ispred mosta kod Tvrdjave)

1. Slap (GER/GB/SER)

2. Key Cohesive

Matine Stage 12:00 (Obrenovićeva, kod T.C. „Kalča“)

1. No strings attached Trio

2. IOUEA

Movie Stage (kod Salona 77) 20:00

Projekcije igranih i dokumentarnih muzičkih filmova

Kristina stage (kod Planinarskog doma) 20:00

Nastupi jazz pijanista - pobednika konkursa, uz neme filmove

(Bojan Cvetković, Nemanja Egerić, Vlada Jelenković i Veljko Nenadić)

PRATEĆI PROGRAMI

Sala Simfonijskog orkestra

11:00 – 18:00 Nišville Workshop

Press centar

12:00-14:30 Redovna press konferencija (učesnici glavnog programa Nišvila):

Wayne Escofery, Jam Station, Sun Ra Archestra, Amira Medunjanin , Bojan Zulfikarpašić i Nenad Vasilić, Sotavento Big band, Devon Youth Jazz Orchestra, Majamisty Trio

17:00 Tribina – Pravci razvoja džeza i džez festivali kao pokretači scene

Kafe Saloon, Tvrđava

11:00-13:00 – STRIPORAMA 2015 Na kafici sa gostima (potpisivanje portfolija festivala): Branislav Kerac, Mirko Čolak, Esad Ribić, Stevan Subić

19:00-20:00 – STRIPORAMA 2015 Mala škola stripa

21:00-23:00 – STRIPORAMA 2015 Zeleni strip atelje sa gostima festivala

Barutana u Tvrdjavi (kod Midnight jazzdance stage-a)

Dušan Mitić Car – „Carski rez – Nišville, prvih 20 godina“, izložba fotografija

Salon 77

Davorin Dinić, Senke starog Niša – Izložba fotografija

Plato kod izgorelih ateljea

Viki voli Zemlju (Wiki Loves Earth - WLE) – izložba fotografija sa konkursa Wikimedie

Kod Salona 77

17:00 – 24:00 Jazzy Fashion Corner

Kod Beogradske kapije

18:00 – 20:00 Jazz for Kids

Ponedeljak, 17. Avgust

13:00 Završna press konferencija (učesnici: Ivan Blagojević – direktor festivala, Wayne Escoffery - muzičar, Rustam Ospanoff – DJ i predsednik „Jazzystan International Music Festivala“, Alma Ata- Kazahstan )

strana 1 od 30 idi na stranu