Ponedeljak, 21.09.2009.

01:41

Kina: Pande opstaju

U Kini su opstale sve pande, posle jakog zemljotresa 2008. godine u provinciji Sečuan, gde ti medvedi pretežno žive, saopšteno je u Pekingu.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

Prema najnovijem istraživanju, u zemljotresu koji se dogodio u maju 2008. godine i u kojem je poginulo ili nestalo 87.000 ljudi, nije stradala nijedna panda, prenose kineski mediji. "Panda ima veliku sposobnost prilagođavanja. Nismo registrovali nijedan slučaj stradanja pande na lokaciji zemljotresa", izjavio je autor studije Jang Siju.

U istraživanju se navodi da je oko 30 odsto prirode u kojoj žive pande oštećeno zemljotresom, a to su šume bambusa, njihova glavna hrana. U Kini ima 1.590 ovih medveda, a 1.400 ih živi u područjima koja su pogođena zemljotresima.

Provincija Sečuan je njihovo glavno prebivalište. Pandama je osamdesetih godina prošlog veka pretilo potpuno nestajanje, ali je programom očuvanja i zaštite ta vrsta medveda spasena.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: