Grenel: Amanpur je bila ponižena, mi u Americi znamo...
Bivši izaslanik SAD za dijalog tzv. Kosova i Srbije Ričard Grenel kritikovao američku novinarku Kristijan Amanpur, koja je intervjuisala predsednika Srbije.
Izvor: Kosovo online
Grenel je na svom nalogu na društvenoj mreži X naveo da Kristijan Amanpur reciklira stare teme i da ne sprovodi osnovna istraživanja.
Dodao je i da je bila ponižena u intervjuu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i saznala da Srbija traži još NATO trupa za region.
"Amanpur reciklira stare teme razgovora i ne uspeva da sprovede osnovna istraživanja. Mi u Americi znamo da je ona levičarka, a ne novinarka. Bila je ponižena kada je intervjuisala srpskog predsednika i saznala da Srbija traži još NATO trupa za region. Amanpur je, sećate se, pružala Merkelovoj decenije pomoći i utehe da se ugodi Putinu i njegovom gasovodu", napisao je on.
. @amanpour recycles old talking points and fails to do basic research.
We in America know she is a left wing activist not a journalist.
She was humiliated when she interviewed the Serb President and found out that Serbia requested more NATO troops for the region.
Amanpour,…
— Richard Grenell (@RichardGrenell) October 4, 2023
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.