"Ukrajina može odmah prekinuti patnje"
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da ukrajinsko rukovodstvo može da "prekine patnje“ u Ukrajini ako prihvati zahteve Rusije za rešavanje sukoba.
Izvor: index.hr
Peskov je, na pitanje novinara da li je Rusija zabrinuta zbog posledica napada na civilno stanovništvo ili energetsku infrastrukturu, odgovorio da Rusija gađa samo ciljeve od vojnog značaja, a ne i socijalne.
Ruska vojska je negirala da je juče napala Kijev, tvrdeći da su štetu ukrajinskoj prestonici nanele "ukrajinske i strane“ protivvazdušne rakete. "Na Kijev nije izvršen nikakav raketni napad. Sva šteta naneta gradu je rezultat pada stranih i ukrajinskih raketa PVO koje su postavljene u stambenim četvrtima Kijeva", rekao je portparol ruskog Ministarstva odbrane Igor Konačenkov.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.