NUNS: Od smrti Todorovićevog sina prave medijski spektakl

Beograd -- NUNS najoštrije i "s indignacijom" osuđuje kršenje profesionalnih standarda i etičkih načela u izveštavanju u porodičnoj tragediji glumca Srđana Todorovića.

Izvor: B92
Podeli

Kako navode, u tom slučaju je viđeno i "odsustvo elementarne empatije".

"Više dnevnih listova i onlajn portala je od smrti jednog deteta napravilo medijski spektakl u kojem su sebi dozvolili sve - od neprofesionalnog i nehumanog ataka na svaki segment privatnosti porodice Todorović, do bezobzirnog ignorisanja njihovog dostojanstva i ljudskih prava."

NUNS upozorava medije da je pravo na privatnost javnih ličnosti donekle ograničeno, ali da u ovoj situaciji nema nikakvog opravdanja za zadiranje u sferu intimnog života.

"Podsećamo kolege i koleginice da je posao novinara da rade u javnom interesu, da informišu i edukuju, a ne da - u ime navodne zainteresovanosti svoje publike - gaze preko elementarnih profesionalnih i ljudskih principa, tako dodatno degradirajući profesiju koja je i inače u ozbiljnoj krizi", navode iz Nezavisnog udruženja novinara Srbije.

Trogodišnji sin Srđana Žike Todorovića preminuo je iznenada u sredu uveče.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 155 idi na stranu