To je prvi korak u kojem Atlas grupa u saradnji sa srpskim privrednicima planira da stekne 30 procenata vlasnistva u toj banci, uz saglasnost Narodne banke Srbije, navodi se u saopštenju.
Atlas grupa je vlasnik Atlas banke Podgorica, Invest banke Montenegro i Atlas banke Moskva, a akvizicijom u Srbiji proširuje regionalno učešće u bankarskom poslovanju.
Istaknuto je da je namera da se samostalno ili u saradnji sa inostranim partnerom, izvrši dokapitalizacija Univerzal banke, unapredi poslovanje kroz uvođenje savremenih bankarskih usluga poput e-komerca i m-bankinga, i na taj način stvore pretpostavke za jačanje prisustva na bankarskom tržištu Srbije.
Podseća se da je Atlas grupa bila prisutna u Srbiji kroz rad Atlas banke Beograd koja je osnovana 1995. godine, kao i vlasništvom u Centro banci. Atlas banka Beograd je 2006. prodata Pireus banci, dok je Marfin banka kupila udeo koji je Atlas grupa imala u Centro banci.
U Srbiji duže godina posluje i Beogradska bankarska akademija, kao jedan od segmenata obrazovnog dela Atlas grupe.
Podsetimo, o tome da Atlas banka planira da se vrati na srpsko tržište govorilo se još u aprilu. Tada je naime, bilo spekulacija da Atlas banka planira da preuzme neku od banaka na našem tržištu, a spekulisalo se i da bi u taj posao Atlas grupa najverovatnije ušla sa Arapima.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 2
Pogledaj komentare