Kako radi najveća fabrika baruta na Balkanu? Nema otpuštanja, uposleni svi kapaciteti FOTO

Preduzeće „Milan Blagojević – Namenska“ AD Lučani uprkos pandemiji uspešno posluje.

Srbija

Izvor: B92

Utorak, 06.04.2021.

13:28

Kako radi najveća fabrika baruta na Balkanu? Nema otpuštanja, uposleni svi kapaciteti FOTO
Foto: RINA

U vremenu kada privreda u celom svetu trpi velike udare zbog epidemije virusa kovid 19, preduzeće „Milan Blagojević – Namenska“ AD Lučani uprkos svim poteškoćama uspeva da na adekvatan način odgovori na sve izazove krize koju je prouzrokovala korona.

Uposleni su svi proizvodni kapaciteti, aktivno se radi na ugovaranju novih poslova i realizaciji postojećih.

"Posebnu pažnju poklanjamo izvozu naših proizvoda i obradi tržišta u Evropi, Indiji, Saudijskoj Arabiji, Maleziji, Indoneziji, Izraelu. Kada je reč o evropskim državama prvenstveno su to zemlje u okruženju: Rumunija, Bugarska i Bosna i Hercegovina. Zatim Italija, Austrija, Belgija, Slovačka. Kvalitetom proizvoda, poštovanjem rokova isporuke i cenom, koji čine tri faktora od presudnog značaja za sklapanje ugovora, mi smo pridobili sva ova tržišta u veoma jakoj konkurenciji. I u vreme korone mi moramo da sačuvamo poverenje INO kupaca u preduzeće 'Milan Blagojević' i naše proizvode. To je naš glavni zadatak i u buduće, kao i sada", rekla je za Rinu Milka Jovanović Božić, zadužena za odnose sa javnošću.

Korona je, kaže, pogodila i njihovo preduzeće i stvorila velike poteškoće u radu.

"Zbog obolelih od virusa, izolacije i po drugim osnovama, od 1350 zaposlenih oko 100 radnika je na dnevnom nivou odsutno sa posla. Zaposleni koji rade, preuzeli su na sebe njihov deo posla i zahvaljujući njima proizvodnja ne trpi a zahtevi kupaca biće ispoštovani. Ovo je veoma opasna i štetna proizvodnja i zato je naš prioritet bezbednost, zdravlje na radu i zaštita od požara. Permanentno radimo na njihovom poboljšanju i unapređenju i ulažemo značajna sredstva u tom cilju", dodala je.

Bez obzira na situaciju sa koronom, preduzeće planira da u ovoj godini uloži 252.050.000 dinara za povećanje bezbednosti i poboljšanje zdravlja radnika.

"Nastavljamo i sa investicijama, osvajanjem novih tehnologija i unapređenjem postojećih. Plan investicija u ovoj godini vredan je 4 miliona eura, koji će biti izdvojeni iz sopstvenih sredstava preduzeća“, rekla je.
Foto: RINA
Ona je istakla da imaju privilegiju da se na čelu preduzeća nalazi čovek koji ima dugogodišnje iskustvo i, kao stručnjak u oblasti vojnih industrija, uživa veliki ugled i poštovanje u svetu.

"Zahvaljujući mr Radošu Milovanoviću, njegovoj sposobnosti da otkrije i proceni tržište, i maksimalno iskoristi naše proizvodne mogućnosti, mi i danas imamo zavidne rezultate. Rezultati se ogledaju u stabilnoj proizvodnji za koje je obezbeđeno sigurno tržište. Na osnovu toga, u ovoj teškoj situaciji izazvanoj koronom kada ljudi ostaju bez posla , u preduzeću nije otpušten nijedan radnik, niti je smanjen lični dohodak. 'Milan Blagojević-Namenska' nastavlja da se bori za svoj prosperitet, egzistenciju svojih zaposlenih i da kao prvi u lancu daje pun doprinos Odbrambenoj Industriji Srbije", istakla je Milka Jovanovanović Božić.
Foto: RINA
Inače, najveća fabrika baruta na Balkanu beleži poslednjih godina izuzetne poslovne rezultate i zaposleni zarađuju verovatno najveće plate u ovom delu države koje se kreću i do hiljadu evra. Fabrika je stub društvenog života u ovom području i nesebično priskače u pomoć u svakoj korisnoj akciji ove sredine, Dragačeva i celog kraja.

Tako su, nedavno, donirali lokalnoj samoupravi kamion za izvlačenje komunalnog otpada vredan više miliona dinara, značajnu pomoć pružili su meštanima i svojim zaposlenima u poplavama koje su harale ovim krajem. Ovaj kolektiv već decenijama vodi veoma uspešno meštanin i pukovnik mr Radoš Milovanović, jedan od najboljih poznavalaca u tehnologiji proizvodnje baruta i raketnih goriva.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Zbogom dolaru"

Rusija i Kina su sprovele skoro potpunu "dedolarizaciju" ekonomskih odnosa, a udeo ruske rublje i kineskog juana u trgovinskim obračunima između Moskve i Pekinga je veći od 90 odsto.

19:53

22.4.2024.

16 h

Podeli: