web hit counter
 
 
Zdravlje
 
SMS udarne vesti
 
           
   
Info | TV | Radio | Video | B92.FM | Sport | Putovanja | Nekretnine | Zdravlje | Biz Blog | Forum |
 
Naslovna | Lični prostor | Nauka | Gastronauti | Ljubav | Sex | NovoDoba | Lepota | National Geographic | Moda |

SMS vesti

Da bolje organizujete večernji izlazak pošaljite START IZLAZAK na broj 5888Više o SMS servisu


B92 Život Recepti

prethodna strana 1 od 7 sledeca idi na stranu

18. februar 2009.

Grčka pita sa orasima

Tradicionalna grčka pita koju je najbolje poslužiti sa kuglom sladoleda.

Recepte ustupio magazin "Sale&Pepe"

Za tortu je potrebno: 200 g oraha, 125 g brašna, 4 jajeta, 90 g putera, 90 g šećera, 1 kesica vanilin- šećera, 1 kašičica praška za pecivo, 1 limun i so.

Za sirup je potrebno: 125 g šećera, 1/2 limuna, 1 štapić vanile, 1 štapić cimeta i 2 kašike grčke rakije (ili lozovače).

Pomešajte 70 g putera s vanilom i šećerom, pa dodajte žumanca (sačuvajte belanca sa strane) i mutite smesu dok ne postane vazdušasta.

Dodajte joj brašno prosejano s praškom za pecivo, 150 g sitno seckanih oraha i rendanu koru limuna. Umutite belanca u sneg s malo soli, pa ih umešajte u pripremljenu smesu. Prespite je u kalup prečnika 22 cm koji ste premazali puterom. Pecite kolač u rerni na 180˚C oko sat.

Za sirup: u međuvremenu stavite da provri 2,5 dl vode sa šećerom, cimetom i vanilom i nastavite s kuvanjem na umerenoj vatri još 10 minuta. U rashlađen sirup dodajte rakiju i sok limuna, pa procedite.

Izvadite kolač iz rerne i, dok je još vruć, izbockajte ga štapićem za ražnjić. Prelijte ga sirupom, sačekajte da se rashladi i isecite na kocke. Prebacite kolač na tanjir i pospite preostalim seckanim orasima.

Priprema: 30 minuta
Kuvanje: 75 minuta
Trošak: 365-810 din.
545 kcal po porciji


 Ostali naslovi
Punjena ćurka | 16. mart 2009.
Leće frita (leche frita) | 26. januar 2009.
Paris-Brest kolač | 12. januar 2009.
Pašteta od morke | 17. decembar 2008.
Švarcvaldska torta od višanja | 11. decembar 2008.
Bundeva sa pilećom džigericom | 24. novembar 2008.
Lenja čorba | 17. novembar 2008.
Lovačka zečetina | 10. novembar 2008.
Pica sa paprikama | 3. novembar 2008.
Orjentalni umak od leblebija | 28. oktobar 2008.
Kari supa od kelerabe | 23. oktobar 2008.
Grožđe za sva vremena | 14. oktobar 2008.


prethodna strana 1 od 7 sledeca idi na stranu

Važna napomena:
Preporučujemo da tekstove na ovim stranicama shvatite kao poziv na razmenu mišljenja i iskustava. Mi samo otvaramo teme, a svi zajedno ih razvijamo. Kliknite ovde i pošaljite vaše predloge tema kao i same tekstove.

 
 

Odštampaj stranu Pošalji stranu




Liga šampiona i traktori, 22. novembar 2009.
Krugolina Borup

Otkad sam se navukla na praćenje vesti o gripu iz Danske, uhvatila me teška depresija. Lepo kaže naš narod: blaženo je neznanje. E, pa ko mi kriv kad maksimalno iskorištavam mogućnosti informatičkog doba, te punim ...

Das weisse Band
Srđan Mitrović
Preljuba, čemu?
vladimir petrovic

Dylanov video spot nakon 12 godina Bob Dylan je snimio video spot za pesmu "Must Be Santa", koji je njegov prvi muzički video u poslednjih 12 godina.... Dalje


Forum B92 - Život i stil



 
Vrh straneVrh strane
© 1995 - 2009 , B92 | Marketing | Kontakt | O nama | Impresum | B92 lica | Pravila korišćenja
  • Marketing
  • Pišite nam
  • Novi mobilni B92
  • Šta je to RSS?
Yellow Cab

Odrekni se krzna

Laibach